Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik a legegészségesebb,...

Melyik a legegészségesebb, legstrapabíróbb lófajta?

Figyelt kérdés
2009. dec. 21. 20:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
lehetőleg díjlovaglásra alkalmas fajtákból
2009. dec. 21. 20:25
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
öszvér
2009. dec. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a félvéreket javasolnám. Persze sok függ a felnevelésen, a tartási körülményeken, a belovaglás milyenségén (nem kezdték-e túl korán, mennyire terhelték, stb.), eddigi életében végzett munkán, voltak-e betegségei....

Díjlónál nagyon fontos az egészséges lábszerkezet és pata, jó, ha a ló tanulékony, nyugodt vérmérsékletű, ugyanakkor nagy a munkabírása és munkakedve. Nem árt a jól illesztett nyak, a szépen lengő, nem hosszú és nem túl rövid hát.

Én először szétnéznék a kisbériek között, bevallom, nagyon csípem a fajtát, persze bizonyos vonalak ezen belül jobbak, mások rosszabbak. Sok jó tapasztalat van a kisbéri kaca X holland vagy valamelyik német vonal párosításából is.

Alapvetően persze a lipicait "erre találták ki" (lásd bécsi spanyol lovasiskola) de azok meg igen nehéz természetűek.

Azt javaslom, ha lovat keresel, konzultálj megbízható szakemberrel.

2009. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a korrekt választ :)
2009. dec. 21. 22:17
 5/11 anonim ***** válasza:

A lipicai sem nehéz természetű,nagyon értelmes,könnyen kezelhető fajta.Dolgoztam velük pár évet,innen tudom.

E ugyanaz,mint a gidránok:z a hírük,hogy idegbetegek,nehezen kezelhetőek.Ehhez képest Marócpusztán azt tapasztaltuk,hogy olyanok,mint a birka.Jó,mondjuk mi tréningben lévő angol telivérekhez szoktunk,nem tutyimutyi gyereklovacskákhoz.

2009. dec. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utólsó válaszolónak: én is dolgoztam lippel is, van telivérünk, gidránunk, ismerem őket. Csakhogy a kérdésből számomra az jött le, hogy kvésbé tapasztalt lovasról van szó. a lipp, a telivér és még jó néhány fajta bizony szuper és okos ló lehet, de nem kezdő kezében. Szerintem a cél az, hogy lehetőleg minden, fejét a lovaglásra adó ember a legpozitívabb tapasztalatokkal induljon el lovas pályafutásán. Később persze a gyakorlat teszi a mestert, ugye, de akkor már nem is itt fogja megkérdeni, milyen ló való neki.
2009. dec. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
36%
az arab telivért használják a lóversenyzők...ha erre voltal kiváncsi...remélem segítettem vele
2009. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az arab telivért nem használják a lóversenyzők, mert a lóverseny az a galopp, illetve az ügető. Bár vannak országok, ahol az araboknak is rendeznek galoppversenyt. Az arab telivért a lovasversenyzők használják bizonyos szakágakban. Elsősorban távlovaglásban, de találni néhány arabot díjugratásban és militaryban is. Díjlovaglásban én szmély szerint még nem láttam arab lovat (kivéve persze a kifejezetten arab fajtáknak rendezett versenyeken), de gondolom, elvétve akadhat ott is.
2009. dec. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A lóversenyzők a galoppon angol telivért használnak, ill. az ügetőn ügető fajtákat. :)

Kérdezőnek: A mai sportlovak elég kényesek általában, de ez nagyban függ a tartási körülményektől és a tréningmódszerektől is. Ha kezdő vagy, semmiképpen se vegyél milliós sportlovat, vegyél egy magyar félvért, vagy kisbérit pl., lehetőleg olyat, aki legelőn nőtt fel és nem istállóban. És inkább később kezdték meg a kiképzését, 3 és fél, 4 éves korábban, nem korábban. Legyen a ló jó felépítésű, de már kicsit tapasztaltabb, olyan 8 év körüli. Így nem érhet csalódás. Később, ha már jobb lovas leszel és valóban érzel magadban komolyabb affinitást a versenyzéshez, akkor már érdemesebb egy igényesebb és tehetségesebb lovat venned, de azt ne várd, hogy legyen egyszerre szuper tehetséges és szuper igénytelen, mert az ilyen tulajdonságok ötvöződése nagyon-nagyon ritka.

2009. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nemtom hogy a HUCUL jó-e erre.De am jó fajta a magyarok is ilyesmivel jöttek be .Nem pont ezzel ,de hasonlóval.Kitartó hosszú távon , sík terepen.:-D
2009. dec. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!