Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Éjfélkor miért lehet még...

Éjfélkor miért lehet még madárcsicsergést hallani?

Figyelt kérdés
Mostanában lehet őket hallani ilyen késő éjszaka. Régen nem csinálták. Általában sötétedéskor már elhallgattak. Elég ijesztő. (Kinti madarakról van szó)

2014. máj. 24. 00:11
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
96%
A fényszennyezés hatása.
2014. máj. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Élő madarak csicseregnek? :)

Valószínű vagy valami bajuk van vagy igen az utcai fény megzavarta őket.

2014. máj. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A fülemüle a világ egyik legszebb énekhangú madara. További különlegessége, hogy a hímek nem csak napközben, de a költési időszak első felében egész éjszaka énekelnek, s mivel ez a sűrű bokrosokban költő, jellegtelen, olajbarna színű, vöröses farkú madár a belvárosokban is megtelepszik, rengeteg ember találkozhat velük.
2014. máj. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fény és hangszennyezés. Ugyanez van, amikor pl mi a tanyánkon bulizunk, és nem tudnak aludni.
2014. máj. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

húú, köszönöm szépen a válaszokat :D

kicsit megfeledkeztem a kérdésről...

igen, biztos, hogy élő madarak :)

Budapest egyik külkerületében lakom egy nagyobb erdő mellett, meg a telepen is elég sok fa, bokor van. Csodálkoztam, hogy ilyen késő este még lehet madarakat hallani, mert eddig még sose tapasztaltam ilyet, pedig 20 éve itt lakok. Ezt a fülemülés dolgot nem is tudtam.

Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 25. 09:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ezen videó alapján 4 madár fajta van ami éjszaka is énekel:

ezek közül a fekete rigó és a fülemüle biztos hogy ott is megtalálható. Nálunk pl a feketerigó hajnali 3-től kezd el trillázni a közeli fán, így ha éjszaka megébredek és még nem hallom jellegzetes hangját akkor tudom hogy van még bőven időm aludni :D


A videóban a madarak hangazonosítója található, azaz hogy milyen az énekük

https://www.youtube.com/watch?v=SUN_AviJzZ4


érdekesség: az angol nightingale szó germán eredetű szó az éjszaka és éneklés szavak összetétele :)

2014. máj. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó. :D

Most rákerestem a neten a fülemülére, és tényleg, van ilyen a környéken (feketerigó is).

2014. máj. 25. 12:02
 8/9 anonim válasza:
Csak nem csepeli vagy...?
2018. máj. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem.
2018. máj. 5. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!