Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Erdélybe megyek túlélő túrára...

Erdélybe megyek túlélő túrára pár hetet fogok a vadonba tölteni,2 en leszünk, mekkora eséllyel fogunk elszenvedni farkas, vagy medve támadást?

Figyelt kérdés

2014. jún. 1. 17:10
 1/9 anonim válasza:
64%
Erdélyi vagyok apai ágon, faterom rengeteget sátrazott kint haverokkal az erdőben, mondjuk ő inkább Kolozsvár környékén, de elment egészen az ukrán határ fele is Máramaros sziget fele ott is a Kárpátokban volt gerinctúrán és még nem számolt be medvékkel való találkozásról, de annyi tény, hogy ott sok medve él, és ha találkozol velük, akkor gáz van. Magyarán eléggé valószínű, hogy találkozni fogsz medvékkel, fateromnak csak 'szerencséje volt'.
2014. jún. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a választ! igazából nem a medvéktől hanem farkasoktól tartok
2014. jún. 1. 17:21
 3/9 A kérdező kommentje:
igazábol az nem gáz ha találkozom velük nappal mert ki lehet kerülni meg ő jobban fél az embertől , a farkasoktól jobban tartok mert halottam már , hogy zsákmány szerzés céljából támadtak emberre meg ugye ők többen vannak ! :D am ha rámtámad egy medve tőrrel mennyi esélyem van ellene ? eléggé harc edzett vagyok meg minden de egy medve akkor is medve
2014. jún. 1. 17:27
 4/9 anonim válasza:
35%

A medvén még egy sörétes puska sem üt át általában :D szerintem használj medveriasztó spray-t, vagy kérj tanácsot tapasztaltabb embertől. A legjobb (tudomásom szerint), ha elkezdesz, mint a hülye futni és a táskádat, lehetőleg ÉLELEMMEL BENNE dobd a medve elé. A medve a táskára fog rávetődni, és azt fogja egyszer átkutatni, és nem fog utánad futni. Így is nyerhetsz magadnak némi egérutat. Amennyiben a medve a táskát szedi szét, akkor fussál, mint a hülye, meg ne állj, mert ez kiszagol és bezabál! :D

Ha meg a táskát a medve le se szarja és megy utánad, na akkor szerintem kezdhetsz imádkozni. De most ezt teljesen viccen kívül mondom.

2014. jún. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Ø A medve alapvetően messze elkerüli az embert, ezért amikor az erdőben járunk, és úgy gondoljuk, hogy bármikor felbukkanhat egy vadállat, csapjunk minél nagyobb zajt.

Ø Ha meglátunk egy medvét, de az állat még nem vett észre minket, lehetőleg feltűnés nélkül, halkan távozzunk a helyszínről.

Ø Ha a medve észrevesz, semmi esetre sem próbáljuk elzavarni kövekkel vagy bármi mással.

Ø Kerüljük a bocsokkal való találkozást, a legtöbb támadást az anyamedvék intézik az ember ellen.

Ø Ne fényképezzük a medvét. Ha mégis fotót akarunk róla, és elég bátrak vagyunk, vakut semmiképpen ne használjunk.

Ø Ha a medve közeledni próbál, hagyjuk a magunkkal vitt élelmet egy helyen és lassan távolodjunk el a környékről.

Ø Ha a medve két lábra áll őrizzük meg nyugalmunkat, ez még nem jelent kimondottan támadást, lehet, hogy csupán a terepet fürkészi.

Ø Ne nézzünk a medve szemébe, ez agresszivitást válthat ki, ugyanakkor ne fordítsunk hátat az állatnak.

Ø Ha a medve közelebb merészkedik, ne provokáljuk, és ne tegyünk hirtelen mozdulatokat.

Ø Ha a medve mégis odajön, feküdjünk hasra, a fejünket takarjuk el a kezünkkel, és maradjuk mozdulatlan.

2014. jún. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gabica12105 ***** válasza:
Mi is voltunk pár éve ilyenen farkassal nem, de medvével találkoztunk. Bár mi csak 2 hétig voltunk és 5-en. De medvével valószínűbb a találkozás!
2014. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Max 1% az esélye hogy találkozol bár melyikkel is...
2014. jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Bocsi,hogy későn írok de ezt nem tudom kihagyni.😂😂.Miaz,hogyha a medve odajön akkor feküdjünk le e földre??Az egybő megmocskó,ha medvével találkozol(ha észrevesz megtámad nm kerül el és nem fél tőled)csak egy esélyed van ha nálad lassabbal mész.És miaz ,hogy lejtőn lefele nemtud menni hát mondjuk nemis megy hanem gurul és úgy még gyorsabb mint a ha lábán futna.
2018. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na? Megevett valami? Ha adózol akkor nem támad meg a medve ja és akkor támad ha szavazol.
2019. szept. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!