Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem igazságtalan a...

Csak szerintem igazságtalan a farkast mindíg a gonoszként beállítani?

Figyelt kérdés

Szerintem a farkasok olyan gyönyörű és aranyos állatok, nem tudom miért kell ennyire elítélni a farkasokat. Van egy 3 éves kistestvérem aki például ha meglát egy nagyobb kutyát rögtön elkezdi hogy:

Ott egy csúnya farkas!

Én meg egyszerűen imádom őket! Sokszor amikor megkérdezik, hogy melyik a kedvenc állatom és én a farkast válaszolom akkor elkezdik, hogy egy kislány a farkasokat szereti? Meghogy szeressem inkább a nyuszikat, cicákat,lovakat stb...

Ezeket a három kismalac meg a farkas, meg Piroska és a farkas meséket meg egyszerűen rühellem.

Csak szerintem igazságtalan ez?



2013. okt. 23. 17:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
91%

Hát ez egy sztereotípia a farkasokról, de ha belegondolsz, ezek a mesék már régóta léteznek. Régen az emberek féltek a farkasoktól -egyébként joggal- mert elvitték az állataikat, és aligha tudtak védekezni a farkasokkal (főleg ha több is volt)szemben. Ezért elterjedt a farkasokról hogy "gonosz állatok". Ugyanakkor a farkasok ragadozó állatok, így nem alaptalan a három kismalac és a farka meséje.


Üdv

2013. okt. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak szerinted. Én sem szeretem, ha rossznak állítják be ezeket az állatokat, csak mert ragadozó és elvileg veszélyes az emberre. ( Igen, lehet, hogy van mikor megtámadja, de egy okos ember, meg nem ingerel ragadozót. ) Ha meg csak azért utálják őket mert ő is húst eszik, meg vadászik, akkor nézzenek csak magukra, hogy melyikük a rosszabb. :') Én őszintén nem szeretem azt sem, ha bármelyik állatra azt mondják, hogy "csúnya" vagy, hogy "gonosz". Egyik állat sem az, csak pár ember van ezen a szinten. :( ( Fú, ez kicsit össze-vissza lett írva. )


Röviden: Én egyetértek veled. ^^

2013. okt. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a farkassal szemben van ilyen sztereotípia, számtalan állatfaj van megbélyegezve.
2013. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazságtalan sztereotípia szerintem is. Gonosz állat nincs. Jó, rendben, van alapja a farkasoktól való félelemnek, mert amikor még a természethez közel éltek az emberek, akkor sokszor nem tudták magukat megvédeni tőle, de ez nem a farkas hibája, ő csak élelmet keres. Érdekes, hogy a farkast ennyire negatívnak állítják be, miközben a belőle szelídített kutya mégis "az ember legjobb barátja" címet kapta. :) Az, hogy kiakadnak azon, hogy egy kislány szereti a farkasokat, pont akkora ordas baromság, mint szigorúan csakis rózsaszínbe öltöztetni a kislányt és kékbe a kisfiút.
2013. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :)

És azt is jó látni, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. :D

2013. okt. 23. 18:36
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
A farkas nem gonosz, nem jó, egyszerűen egy állat. Ösztönlény. Ennek megfelelően viselkedik. Jó, rossz, gonosz, számító, aljas, ez mind emberi tulajdonság! Félnivalód nem a farkastól van. Sokkal inkább a másik embertől.
2013. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
A fakas egyszer választ párt élete során. Ameddig a párja él addig kitart mellette. Igen ha azt jelenti a gonoszság hogy képes ölni akkor gonosz. De ennél sokkal többre is képes a farkas a párjáért vagy a falkájáért képes érte meghalni is. Láttam farkast egyedül szembeszállni medvével hogy megvédje a kölykeit és a párját.
2013. dec. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

A világon sokan vannak mellettük, de még többen ellenük.

Az ember lehet gonosz, az állat valószínűleg azt sem tudja, mi a gonoszság :)

Ha felnövök, valahogy segíteni szeretnék nekik, amiben csak lehet :D

2015. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Hát nem csak a farkasok vannak így, hanem az egész természet. Sajnos sok ember van, aki azt hiszi, hogy ő a világ ura, és úgy ölheti az állatokat ahogy csak a kedve tartja. És az emberek fel vannak akadva, hogy ha egy állat megöl valakit? Azt nem veszik észre soha, hogy a természet csak magát védi. Ha az ember megölhet egy farkast, a farkas miért nem ölhet embert? És az is ott van, hogy ha megkérdezünk egy embert, hogy miért eszik csirkét, azt mondják: "azért élnek hogy megegyük őket", vagy "ez az élet rendje". Na ez az emberiség nagy hülyesége! Ebbe fogunk belefulladni, hamarosan a természetnek is elege lesz, elpusztít minket, tök mindegy hogyan. És ha valaki szerint ez nevetséges, majd meglátja, hogy miről beszélek!
2015. jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a farkasok nagyon aranyosak én is felvaxok háborodva ezzektol a mesektol pld piroska és a farkas utálom mert kell bántani az állatokat és én nem ertem ha egy állat pld most mondok egy hülyeséget egy gorilla még támad egy embert akkor nyomban megölik a gorillát de ha egy ember öli még akkor még azt az embert nem ölik még én amúgy imadom az állatokat !!!
2016. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!