Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj? (Csak tippeket...

Mi lehet a baj? (Csak tippeket várok)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

A kiskecskék rejtélyes okok miatt elpusztulnak, előtte persze lesoványodnak, legyengűlnek. Már hetek óta az állatorvos úr sem tudja eldönteni (a boncolás után sem)hogy mégis mi a fene...


Az én tippem: Mivel, még csak idén óta létezik ez a tanya ahol dolgozok, arra gondolok hogy szerintem túl hamar lettek leválasztva.


Az öregem tippe: a legeltetés hiányzik nekik.


Ráadás tipp (állatorvos mondta): Az ételükben van valami amit nem veszünk észre??


Tanácstalanok vagyunk. Remélem, itt a gyakorin, kapok pár hasznos gondolatot.


Kiegészítés: Év elején 10db anyakecskénk is elvetélt, majd miután leoltotta őket az orvos, utánna születtek meg normálisan az utódok.


Van egy mondás, olcsó húsnak híg a leve.

Az lehet gond, hogy eléggé beltenyésztett jószágok? mert ha ebben az esetben a doki is tanácstalan, és a szakpacink sem tudja hogy mi lett el...ve akkor lehetséges, hogy alapból "selejtek"?!?


Előre is köszönök minden választ, mindenkinek megy a zöld kéz.



2014. jún. 14. 11:41
 1/4 Molli11 ***** válasza:
Lehetséges, hogy valamilyen alattomos betegségük van
2014. jún. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sztem az okok: 1 . túl korán lettek leválasztva

2. legelniük kéne

3. beltenyésztettek

2014. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.



Aztán, csak megjött az "eredmény"... azért nem tudnak pontos diagnózist, mert ahányan vannak, annyi betegségben szenvednek.

Egyiknek a szíve, másiknak a tüdeje, harmadiknak a bélrendszere mondta fel a szolgálatot..

2014. jún. 16. 16:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Autóimmun betegségben szenvednek.
2014. jún. 24. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!