Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Elütött állat bőrét ki szabad...

Elütött állat bőrét ki szabad készíteni?

Figyelt kérdés

Macskáról lenne szó, a vadállatok bőre tudom, hogy jelen vadászati törvény szerint nem használható fel. A macska nem az enyém volt, talán senkié sem, és természetesen nem én ütöttem el - még autóm sincs. Tudom, egyeseknek ez "morbid" lehet, de szerintem ez is jobb, mintha hagynám az út közepén...


Az érdekel, hogy sértek-e azzal törvényt, ha a talált, elhullott macska bundáját kikészítem.


(Nyilván az "etikai" vonatkozású hozzászólásokat sem "tilthatom meg", de arra kérek mindenkit, hogy ilyesmit CSAK AKKOR ÍRJON, ha egyébként érdemben hozzá tud szólni a valódi kérdéshez is. Üres fecsegésnek nem látom ugyanis értelmét. =P)



2014. jún. 18. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
igen semmi akadálya neki legfeljebb megmondod hogy a tied volt.Ezeket nem tiltja a törvény hiszen valaki szeretett állatát kitömeti hogy mindig vele legyen.Bár én nem szeretem az ilyeneket de hát különbözőek vagyunk.Ja még annyi hogy minél gyorsabban kéne ezt a dolgot elintézni mert a férgek és a legyek kikezdhetik a bőrt.
2014. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klau02 ***** válasza:
0%
NEM!! Az ilyenért nagyon megbüntetnek!! Hozzá se kezdj mert szerintem nagyon megbánod! Ha megbüntetnek ami tuti biztos akkor már nem tudod vissza csinálni!!!!!!
2014. jún. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 klau02 ***** válasza:
0%
A kitömött állatokhoz pedig engedély kell!! Nemcsak úgy megy hogy l kitömjük és kész.
2014. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Saját kedvenchez úgy tudom hogy nem kell engedély.De lehet hogy én tudom rosszul.Szerintem nézz utána és érdeklőd meg inkább mert a törvények fél és negyed évente változnak 2000-ben még legális volt kitömött kedvenceket tartani a vad állományra már nem iga ott erősen büntetik ezeket.
2014. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A preparált állatok tartásához valóban engedély kell, ha azok védettek, vagy valamelyik természetvédelmi egyezmény védi őket. Maga a kitömés, úgy tudom, csak akkor problémás, ha az előbbi fajok valamelyikét, ill. az állam tulajdonát képző vadon élő állatot szeretnék kitömni.


De, - kedves második - kérlek, azt is említsd meg, hogy milyen jogcímen büntethetnek meg a macska kitöméséért, mert én nem találtam ilyesmit. Persze, az egész "jogi vonatkozás" egy útvesztő, de ha már adtál egy támpontot, akkor szeretném, ha az valóban használható támpont lenne. =)

2014. jún. 18. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!