Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik az olyan kis állat...

Melyik az olyan kis állat amit megéri tenyészteni?

Figyelt kérdés
(lehet bent is tenyészteni és nem kutya :) )
2014. jún. 24. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyiket sem, ez a helyzet most. Pénzt ne gondolj egy fajjal sem, hogy bevételed lesz, vagyis lesz bevételed de az elmegy a tartásra egyebekre. Maximum hobbiból érdemes esetleg 1-2 almot lehozni, és azoknak jó gazdit keresni de nagyüzemben, rendszeresen tenyészteni nem éri meg egyiket sem. Én úgy 2 évig tenyésztettem törpehörcsögöt. Átlagosan havonta születtek kicsik, 7 tenyészállatom volt. Normális helyen voltak, semmi beltenyészet egyébként. Ha születtek kicsik, almonként 5-9 kicsi. Míg felnőttek 4-5 hetes korukig elég keményen takarmányozni kellett őket, 1 kiló táp elment egy jó 9-10 nap alatt. Kilóját vettem 600 forintért. Havonta 1800-2000 forint volt csak a magkeverék. Mellette még számolj naponta gyümölcsöt és zöldséget, mikor milyet. Akkor vettem nekik alkalmanként lisztkukacot, sajtot, túrót, rágcsálónak való vitamint. Szóval havonta számolj mindennel együtt egy 5000-rest. Forgácsot bele sem számoltam mert azt ingyen hordtam ismerőstől. Almonként vásárolt meg magánember maximum 3 picit ez változó, azért kaptak átlagban 1500 körül. A többi ment a kereskedésbe, egy jó helyre ott levásároltam, hörcsögönként 300 forintért. körülbelül 1500 értékben vásárolhattam. Szóval mindegy hogy nézed, mínuszban leszel mindig. Ha olyan állatot tenyésztesz ketrecek kellenek a tenyészállatoknak, ketrecek míg az anya neveli a kicsit, ketrec amibe a leválasztott kölykök vannak, ketrec ha véletlenül elkülönítésre kerül a sor. A takarmányozás, vitaminok, alomanyag, ja és az állatorvos. Például nyúlnál egy kombinált 6000 körül van, tenyészenként számolj ennyivel. Szóval sokba van, és lehet el se tudod adni, a nyakadon marad és ugye akkor megint plusz költségek
2014. jún. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2014. jún. 25. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!