Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A dokumentumfilm-készítők...

A dokumentumfilm-készítők miért nem etetik meg az állatokat amit filmeznek?

Figyelt kérdés
Pl: ha egy kis elhagyatott állatkának a sorsát filmezik, és végül az elpusztul. Ilyenkor nem adnak ők neki ételt? Nem sajnálják végignézni amint meghal? (Tudom, hogy ezt is le kell filmezze valaki, de nekem nem lenne szívem hagyni elpusztulni egy kis lényt)
2010. jan. 23. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert a filmkészítők nem szólnak bele a természet rendjébe, csak megörökítik, dokumentálják az eseményeket és ez így van jól.

A természet törvénye, hogy a gyengébbnek pusztulnia kell, hogy csak az erős egyedek maradhassanak fenn és adják tovább örökítőanyagaikat (egyedül az ember az akinél nem így működik, azért is fajzott el ennyire ez a faj...).

Gondolj csak bele, amúgy is csak meghosszabbítaná egy-egy elhagyott állat sorsát a stáb azzal, ha megetetnék.

Mit érnének vele? Szenvedne tovább pár nappal.

2010. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert náluk alapszabály: nem avatkozunk bele, történjék bármi, vagy úgy mondom, hogyha az életet akarod dokumentálni, nem az állatmentést, akkor nem mentheted az állatokat.

Másrészt értelme sincs. Ha az adott állat képes lenne ellátni magát, akkor nem haldokolna, ésha éppen haldoklik, akkor egy etetés, vagy bármi aligha segít, csak a szenvedését hosszabítja meg. Vagy megmented, vagy nem, de a félmegoldás sehova nem vezet.

2010. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már pont ezek miatt csak a család, barátok által "cenzúrázott" filmeket nézem meg. Valahol megértem, hogy ez is az élet része, meg kell örökíteni, de a lelkemet bántja, hogy végignézik egy kis (vagy akár nagy) tehetetlen lény szenvedését, kínlódását, pusztulását.


Ugyanígy kiakadok, amikor pl. árvízi tudósításoknál hosszasan filmezik a fuldokló, kétségbeesetten vinnyogó, kapálódzó állatokat, vagy a napok óta egy magasabb ponton rekedt rémült, éhező, legyengült állatokat ahelyett, hogy kimentenék onnan.

2010. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a természetes szeparáció lényege, hogy a gyengébbiknek pusztulnia kell. Ez ugyanolyan kérdés, mintha azt tetted volna fel, hogy miért nem lövik le az oroszlánt, amikor elkap egy pár napos gazellakölyköt és megeszi a kamera előtt, úgy, hogy szegény kis gazella még él? Ők nem szólnak bele a természet rendjébe, és ez így helyes.
2010. jan. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én olyan esetre gondoltam elsősorban, (ma is láttam egy ilyet), hogy a kisállat elkóborol, és mindeközben a szüleit és testvéreit megölik. Ő meg egyedül marad, élelmet szerezni még nemigazán tud, mert még kicsike, és szép lassan elpusztul.
2010. jan. 23. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert náluk ez elvi szabály, hogy nem szólnak bele a természet rendjébe
2010. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!