Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi baja az állataimnak?...

Mi baja az állataimnak? Mintha megőrültek volna.

Figyelt kérdés

Van 5 kutyám. Ebből 4 kiskutya és az az egy az anyjuk.

Azt vettem észre hogy az egyik kiskutya nem volt meg egy ideig. Mikor haza jött kicsit sántítot. Felvettem de megharapott. Nagy nehezen kesztyűben elkaptam majd láttam a lábán egy sebb van amit lefertőtlenítettem. Majd vadsága miatt bezártam egy nagyobb ketrecbe. Vízhez nem nyúlt csak a ketrecen a drótott rágta és a kezem után kapkodott. Aztán másnapra nyitott szájjal járkált és folyt a nyála.

A kiskutyák oda oda mentek a ketrechez azt láttam, de szerintem megharagúdtak rám a tesvérük miatt vagy nem tudom mert azok is elkezdtek harapdálni, nem játékosan. Egymást harapdálják és az anyjukat. A macska is olyan bátor hogy rám támad, alig lehet letépni magamról! A kutyáknak is neki megy. Csak a nagykutya normális. Miért ilyen őrült a többi?

Hívjak állatorvost vagy megtudom oldani magam is? Szpihés gondjuk lehet?



2014. okt. 19. 19:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez amit leírsz, nem viselkedési probléma.

Ha netán veszettség, az azt jelenti, hogy te is belehalsz, ha nem kapsz ellene oltást még a betegség kitörése előtt, mivel azt írod, hogy megharapott a kiskutya. Soha, senki nem éli túl, ha elkapja. Ezzel nem érdemes szórakozni. Messze van, az mit jelent? Autó van? El kéne vinni mielőbb a kutyát, amelyik vad és nem iszik, meg folyik a nyála. Vagy: nem tudom hol laksz, de a neten megtalálod a hatósági állatorvost, akihez tartoztok, őt is fel lehet hívni, és meg kell mondani, hogy milyen tünetei vannak a kutyának. Neki elvileg ilyenkor (veszettség gyanúja esetén) kötelessége intézkedni. Mennyi idős a kiskutya?

Ha mérgezés, abba is belehal, ha nem jut sürgősen orvoshoz, de legalább az rád nem veszélyes.

2014. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a fertőzött állatot ki kell irtani (ámbár magától is elpusztul pár napon belül), de csak AZ UTÁN, miután megállapították nála a veszettséget, amit csak orvos tud megállapítani a véréből. Ez esetben téged azonnal oltani kell ellene. Ezért kell orvos, ha megy ki, akkor autóba pakolni a kutyát és vinni, végső esetben Budapestre a Lehet úti állatkórházba, ott éjjel-nappal vannak. Ez nem játék!
2014. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
*ha NEM megy ki, ezt akartam írni
2014. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyi idősek kaptam őket.

Azt tudom hogy még elégg kicsik ahhoz hogy veszetségelleni oltásokat vegyenek fel. Ezt mondta a gazdája.

Ha belegondolok mindegyik kisállaton beleértve a macskán is harapott sebb van. Mivel egymást hárapdálták.

Kicsit megijedtem, nem akarok meghalni.

Nem tudom egyiket se megfogni mert már túl vadak.

Úgy van a "birodalmam" hogy egy nagyon nagy telek 3 szor körbe van kerítve. És ezen belül is vannak "ketrecek".

Semmi se juthat be is ki csak akkor ha nyitva hagyom a kapukat.

A legközelebbi lakott város,település 35KM-re van.

De felhívom az állat orvost jöjjön ide azzonnal.

2014. okt. 19. 19:54
 15/29 anonim ***** válasza:

Nem akartalak megijeszteni, de a veszettség tényleg nagyon veszélyes. Reméljük, hogy nem az, de a tünetek elég ijesztőek! Remélem, az állatorvos is komolyan vesz! Majd írd meg, mi lett.

Nem tudom, melyik megyében laksz, itt is tudsz próbálkozni ha kell:

[link]

2014. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Azt mondta az állatorvos azzonnal megindúl! :) Ő is azt mondta hogy ez veszetség lehet/lesz.

Hozz nekem is gyógyszert. Meg egy vadásznak is szólt. Félóra óra és itt lesznek.

2014. okt. 19. 20:02
 17/29 anonim ***** válasza:

Helyes :) Nem tudom, neked milyen gyógyszert visz, ha kiderül, hogy veszettség, akkor oltássorozatra van szükség.

Itt tájékozódhatsz addig is:

[link]

és itt:

[link]

Majd írd meg, mi lett a végül, most már kíváncsi vagyok meg aggódom is :)

2014. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Na ez gyors volt! Sőt elképesztően gyors regálású akció volt! :o Szinte már a sebbeség volt ijjesztő.

Kijöttek, mondták hogy mutassam meg holvannak. Bevoltak őltözve. 5 vagy 6 ember.

Mondtam nekik mégegyszer a helyzetett. Felkapcsoltam a világításokat. Az orvos bekisért kaptam egy inekciót vállba.

Kint minden állatot lelőttek. Kivéve a nagy kutyát. Azt elvitték megfigyelni. A macskát és a kiskutyák hulláit elvitték fura dobozokban. Agyvelő mintát fognak venni belőlük. Ahol sokat és aktívan voltak, tálakat örüléket vért benzinnel felégettek. Ahol meg éghető is volt oda valamit fújtak. Szerintem valami alkohol vagy nem tudom.

Várom az eredményket.

A doki azt mondta nem kell bemmenem a korházba… Majd a "házi" orvos elvégzi a továbbiakat és értesítenek az eredményekről.

Ez az oltáss meg elálmossított.

2014. okt. 19. 20:54
 19/29 anonim ***** válasza:

Azt a mindenit! :) Szegények, de hát ezzel nem lehet szórakozni. Remélem, a nagykutya megmarad, nem kapta el. Nem, nem kell kórház, a házidoki is beolthat, csak menj be hozzá majd a jövő héten.

Aztán ha lesz még a jövőben kutya, cica, oltasd be őket, úgy tudom, 4 hónapos kortól lehet.

2014. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Hát nagyon komolyan vették a dolgot. Ez a precizítás nagyon a helyén volt.

A nagykutya azt mondta a doki valószínűleg megmarad mivel részesűlt oltássban. De ha elpusztulna akkor álveszetségről van szó ami rám nézve nem veszélyes. Azt is mondta ne sajnáljam az állatokat. Nekem is és nekik is így volt a legjobb. De kedvencem az volt hogy közölték ez nem számít állatkinzásnak mivel protokol vagy mi van erre. Nem lehetet volna mást tenni az állatokkal.

2014. okt. 19. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!