Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sargafülü ekszerteknoskemnek...

Sargafülü ekszerteknoskemnek nincs baja?

Figyelt kérdés
Van egy hét honapja vasarolt teknoskem. eddig minden rendben volt vele, gyorsan not, szepen evett, hallgatott is ram, odauszott a fejemhez ha beszeltem neki, nagyon aranyos. mostanaban kb 3 hete masabb lett. reggel pocsol addig meg nem kapcsolom fel a mapozoreszet, utana megmyugszik, kepes egesz nap napozni, este 9-10 korul mikor mar fekszem le leszoktam oltani neki, hogy alukaljon,meg ugy ne maradjon neki estere, rogton beis megy a vizbe, bekuckol a sotet helyre es alszik. van hogy hetvegere vagy egy hetre elmegyek itthonrol, na akkor nem eszik senkinek. legutobb mikor hazajottem egy het utan akkor nagyom lefogyott, hamarabb is jottem haza mert szoltak anyaek hogy valamiert nm eszik nekik. viszont mikor itthon voltam 2nap mulva tudtam csak ravenni hogy egyen. fogtunk neki halat es kis kockakat kap tegnap ota, na attol beporgott nagyon. atlutatta az egesz akvariumot hogy van e meg :D az a kerdesem hogy most azert nem eszik hogy teli almot akarna aludni, vagy csak ennyire szeret engem hogy hianyoztam neki es azert nem evett? mennyi fagyasztott halat kell neki adni egy nap? nem pici meg a teli alomhoz? most is napozik es lesi mit csinalok.
2014. nov. 15. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ősszel-télen kevésbé aktívak, kevesebbet is esznek. Ha nem puha a páncélja vagy gyulladt a szeme, akkor ne aggódj. Próbálkozhatsz más kajával is néha, szárított garnéla/lisztkukac, banán, stb, lehet unja a halat. Ja és legyen neki vízmelegítő!
2014. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Leírásod alapján nem gondolom, hogy komolyabb gond lenne a teknősöddel. Nem mindegyik alszik téli álmot. A táplálék igénye elég változó. Gondolom tudod, hogy a teknősöknek lassabb az emésztésük. Hogy mennyit adj neki enni? Egy kicsivel kevesebbet, mint amennyit magától megenne. Ezt csak kikísérletezni lehet. A teknősök, bár kétségkívül egy idő után felismerik azt aki enni ad nekik, nem rendelkeznek olyan intelligenciával, hogy csak azért ne fogadja el az ételt a szüleidtől, mert nem te adod neki. Viselkedése teljesen természetes. Tudom, mert nekünk is volt.
2014. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
rendben koszonom megnyugodtam. csak azert gondoltam hogy okos mert ha mondom neki mikor uszkal hogy menjen napozni akkor rogton kimegy, meg ha napozik es mondom neki hogy simizzem mar meg a labid akkor kinyujtja es engedi , de akkor lehet veletlen egybeesesek. eddig szaritott dolgokat evett, meg vannak neki ebihalak azokat kaapdosta el, dear nagyok es gyorsak, ezert fogtam neki a patakbol halat es feldaraboltam.
2014. nov. 15. 13:14
 4/6 A kérdező kommentje:
a fagyasztott halat kikell olvasztani mielott odaadom?
2014. nov. 15. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ki kell olvasztani forró vízben. Nem mikróban mert akkor megfő.
2014. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké köszönöm :D
2014. nov. 15. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!