Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tengerimalac társítás, hímet...

Tengerimalac társítás, hímet nősténnyel, de hogyan? [hosszú]

Figyelt kérdés
Anyuék végre (6 hónap után) belementek hogy lehet a hím malacom mellé egy nőstény, azzal a feltétellel hogy gondozom én meg veszem a kaját nekik. Szóval az lenne a kérdésem hogy, mivel szét kell őket szedni, hogyan is kell ezt csinálni?Azt tudom hogy mikor meg vannak a gyerekek, akkor külön kell a hímet tenni hogy ne bántsa a gyerekeket, vagy az anyát, viszont mielőtt kibújtak a külykök az előtt is szét kell őket tenni? ha igen akkor mikor? Tudom azt is hogy a lány malacok 35 naposan már meg tudnak termékenyülni ezért őket is szét kell választani majd a fiú testvéreiktől a 3.-4. hétben. Az jó hogyha a hím (apa) malac mellé beteszem őket ha lesznek? Helyük van bőven szóval nem arról van szó, csak az apa malac nem fogja őket bántani?

2014. dec. 20. 00:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ivartalanítani kell, nem szaporítani. A tengerimalac mentőknek így is van elég munkája.
2014. dec. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért nem jó egy nőstény malac társnak a te lányod mellé? Miért akarsz szaporítani?

Amúgy nem elég simán különtenni majd a hímeket a nőstényektől, úgy kell őket elhelyezni, hogy egyáltalán ne érezzék a lányok szagát. Különben verekedni fognak.

2014. dec. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
egy hím van csak :)
2014. dec. 20. 21:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor a hím mellé még egy hím :) Egy 4 hetes kisfiúval hamar összeszoknának.
2014. dec. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De anyuék azt akarják hogy legyen egy fiú és egy lány, aztán a gyerekeket megtarthatom , csak hát gondozni kell őket, ezért is kérdeztem meg hogy most ha szül akkor mennyi ideig kell őket szét tenni? és a gyerekek lehetnek e az apjukkal?:o
2014. dec. 21. 22:02
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Ne szaporíts! A keverék tengerimalacok genetikája nulla, ezért náluk gyakrabban fordulnak elő beteg utódok stb. Mivel nincs tenyésztői tudásod (genetika stb.), összerakhatsz egy letális párost, ha szülési nehézségek lépnek fel azokat lehet nem is észleled stb. Így is nagyon rossz már a magyar állomány, nincsen szükség arra, hogy még tovább rontsák! Arról nem is beszélve, hogy mennyi baja van az ilyenekből szegény tengerimalacoknak! Mindenképpen a meglévő tengerimalacoddal egyneműt vegyél.
2014. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!