Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kölyök róka lehet veszett?...

Kölyök róka lehet veszett? (Hosszú kérdés, kifejtve)

Figyelt kérdés

Hülye kérdésre hülye válasz, tudom.

Szóval világos hogy lehet veszett de mennyire valószínű, lehet-e tudni?


Picit bővebben arról van itt szó hogy következő tavasszal szeretnék egy rókát, és gondoltam utánakérdezek már most a dolgoknak.

Róka hazai legális tartásához az kell, hogy egy vadász fogja be, és ajándékozza el. (Fogalmam sincs ezt később mivel igazolja)

Ellenben a vadász akit ismerősömön keresztül megkérdeztünk efelől, csak ennyit reagált: "Róka? Fúj! Hozzá sem érünk, mert veszettek." Illetve ugye itt mindenképp kölyök rókáról van szó. Róka egész évben vadászható, szóval akár kifejezetten árván maradt róka is lehetséges. "Általában megdöglenek egyedül az odúban"


Szóval lényeg a lényeg hogy bármilyen bunkó is volt ez az ember, valahol igaza van... Kinek mik a gondolatai erről a veszettség esélyességéről szóló kérdésről?



2014. aug. 26. 04:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá sok esély, hogy veszett legyen egy róka ma Magyarországon, bár pont az utóbbi időben kicsit megugrott a veszettnek talált rókák száma.


Azonban én is, mint gondolom még sokan mások is, lebeszélnélek róla, mert iszonyatosan nehéz tartani. Ha nem akarod, hogy egy ketrecben szenvedjen, akkor nagyon nehezen biztosítható neki a megfelelő élettér. Iszonyúan hiperaktív állatok. Persze egyede válogatja, ki lehet fogni egy-egy nyugodtabb, szelídebb példányt ha szerencséd van.


Javaslom nézegess a youtube-on videókat róla (bár gondolom ez már megvolt). Még akik nagyobb területen is tartják, mikor beviszik a szobába, egyből elkezdik a kényszermozgást, az őrült fel-alá futkosást mindig ugyanúgy, ugyanazon a pályán, mint az állatkertekben, ami mutatja, hogy pszichésen nincsenek valami jól.


Egyébként itt jegyezném meg, hogy nagyon súlyosan diszkriminálják Magyarországon a rókákat és kiemelten brutálisan, kegyetlenül bánnak velük. Egész évben kotorékozható, sokan ezt ki is használják és ezzel szórakoznak. A kotorékkutyákkal kiásással, tűzzel, füsttel, vízzel hosszú ideig nagy stresszben tartják őket, mielőtt a kutyákkal széttépetik. A kotorékot kiássák és ha maradt még benne élő kölyök, azokkal ugyanígy bánnak el.

2014. aug. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából hatalmas bekerített telkünk van, nálunk a kutyák is szabadon mászkálnak a kert és a lakás között.

Egyedül amiatt aggódóm előre hogy nehogy átássa magát szomszédhoz, illetve bár a kutyáinkon sosincs nyakörv itthon, azért a rókán én tartanék mert ha meglóg jólenne ha heccből nem lőné ki senki.

2014. aug. 26. 15:02
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Csak egy kérdés: Miért akarsz rókát? A kutya már nem elég jó? Miért kell egy vadállatot kiszakítani a környezetéből csak azért mert neked kell?


Legálisan meg te nem tarthatsz rókát, mert nincs hozzá képzettséged, és gyakorlatod. A vadásznak van, ha nem is iskolában szerzett, de egy vadászvizsgát tuti letett, így tanult arról, hogy kell a vadállatokkal bánni. Csak úgy laikusnak, aki nem ért hozzá én nem adnék rókát.

Mellesleg ha a kertedben tartanád akkor kennel kell neki, rendesen földbe leásott kerítéssel, zárt felső résszel, vagy körbe villanypásztorral, mert enélkül meg fog lépni.


Ha nagyon rókázni akarsz akkor én azt ajánlom, hogy inkább külföldön nézz szét mert ott már lehet kapni domesztikált rókákat. Azok sokkal nevelhetőbbek mint egy teljesen vad egyed.

2014. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
utolsónak igaza van a domesztikált rókáknak sok színváltozata van: fehér,fekete,barna,szürke,foltos stb
2014. aug. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Legálisan meg te nem tarthatsz rókát, mert nincs hozzá képzettséged, és gyakorlatod. A vadásznak van, ha nem is iskolában szerzett, de egy vadászvizsgát tuti letett, így tanult arról, hogy kell a vadállatokkal bánni. Csak úgy laikusnak, aki nem ért hozzá én nem adnék rókát."


Akarod mondani te vagy a laikus, ha úgy állítod be ezt mintha én lennék a szörnyű ember. Nem illegális, és egy ideig nem is hiszem hogy az lesz. ELVILEG (De az első válaszoló cáfolta) az "illegális" az, ha én akarom befogni magamnak. (Megjegyzem, ha csak agyonütöm egy lapáttal és beledöglik azt szabad.) Fogalmam sincs miért olyan nagy szám ha rókát szeretnék, nem vadállat, és nem is valami elérhetetlen dolog.


Én értem ám hogy a háziasított róka jobb, csak számomra elérhetetlen. És nem kutya helyett szeretném, két külön állat, ez nagyjából olyan mintha felháborodottan kérdeznéd meg, hogy: "Miért szeretnél nyulat, a hörcsög neked már nem elég jó?"


Arról pedig nem is beszélve, hogy nincs mit kiszakítani az általad természetnek csúfolt élővilágból. Nincs olyan jó helyük azért mint ahogyan azt te valamiért hiszed. A róka egész évben vadászható, és mint ahogy az első válaszoló is írta, egyre aljasabb módszerekkel űzik ki őket a kotorékból. Ha túl akarom magyarázni akkor ez állatmentés. Ha nem akkor szimplán "úgyis kilőnék vagy éhenhalna".

2014. aug. 27. 02:08
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

"Fogalmam sincs miért olyan nagy szám ha rókát szeretnék, nem vadállat, és nem is valami elérhetetlen dolog. "


De igen, a róka VADÁLLAT, főleg az amelyik nem domesztikált szülőktől származik. Szerinted miért ajánlottam inkább azokat? Mert ők már szelekciósan vannak tenyésztve, csak a szelídebb egyedeket tenyésztették tovább. Egy talált kis rókánál lutri, hogy milyen lesz a természete. Lehet nyugodt, de lehet az ellenkezője is. Az viszont egészen biztos, hogy nem lesz belőle egyből cuki kis kedvenc, mint a kutya, és soha nem fog neked jönni ha füttyentesz egyet.

Javaslom, hogy menj el vadasparkba vagy esetleg a Noé állatotthonba, és kérdezd meg, hogy hogy kell tartani rókát. Csak sima kertben NEM lehet akkor se!


A helyzetüket meg nagyon is jól tudom, hogy milyen az országban, hisz vadgazdálkodást tanulok 3 éve. És mielőtt le hülye vadászoznál, leszögezem, hogy nem vadászati célból választottam ezt a szakmát (lányként nem is nagyon érdekel a vadászat) de belelátok a dolgokba, hogy mi miért szükséges.

2014. aug. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nemtudom, visszaolvastam az előző kommentedet, az sem volt olyan bunkó mint ahogy első olvasás után gondoltam, talán az zavart hogy ezután a sor után kaptam kioktatást: "Legálisan meg te nem tarthatsz rókát, mert nincs hozzá képzettséged, és gyakorlatod." Mivel ez nem igaz, ezek után interneten keresztül tudja a franc igazad van-e. A második válaszra ment a zöld kéz.
2014. aug. 27. 18:51
 8/11 Platypus ***** válasza:
100%
Nyilván LEHET veszett, emlős is meg vadon is él. De nem túl valószínű egy vakcinázott állományban. Meg a befogás után eleve az kéne legyen az első, hogy megkap minden lehetséges védőoltást, a veszettséget is beleértve+karantén. Ha ez megvolt, a veszettség kockázata gyakorlatilag 0. Ezzel együtt rossz ötletnek tartom a befogást. A tenyésztett rókák borzasztóan sokat szelídültek a vadhoz képest. Jó pár évtizede léteznek direkt szelídségre szelektált vonalak. Kizártnak tartom, hogy megfelelő származási igazolással ne legyen törvényes egy tenyésztett példány, egy vadon fogott meg igen.
2014. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
66%
HA kölyök lehet hogy nem ha megszokja a környezetét :)
2014. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Valaki fentebb írta a Noé Állatotthont.Ha már ennyire érdekelnek a rókák,járj ki előbb oda önkénteskedni,tanulni a fajról.Utána ráérsz dönteni,akarsz-e még ilyen állatot.
2014. szept. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!