Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Süllőre gumihallal, vagy...

Süllőre gumihallal, vagy wobblerekkel érdemes-e horgászni?

Figyelt kérdés
Számtalan youtube-os videót láttam már, melyekben különböző plasztik csalikat vonszolnak a vízfenéken vagy közvetlenül fenék felett. Mélyretörő felúszó wobblerek használatával mi a helyzet? Ezekről szinte alig láttam valamit. Kérem a válaszolók legyenek kedvesen kifejteni hogy mi szól az említett csalik mellett illetve ellen.
2014. dec. 28. 22:02
 1/3 anonim válasza:
Mivel télen a hideg vízben a süllők (és általában a halak) sokkal lassabbak, "gyengébbek" ezért megpróbálnak a fenék közelében maradni, ahol pár (tized)fokkal melegebb a víz. Ez az egyik oka annak, hogy miért a fenék közelében keressük őket, márpedig a mélyebb részeket jobban meg lehet horgászni plasztikkal. A másik ok, amiért télen a plasztik hatékonyabb az, hogy sokkal lassabb vontatás mellett is jobban mozog, mint egy wobbler (persze vannak kivételek), ráadásul lehet vele játszani, szinte egy helyben is. Mivel a süllő is le van ilyenkor lassulva, így sokkal könnyebb kapásra ingerelni. Én most decemberben (bár sajnos nem sok süllőt fogtam eddig)csak plasztikkal tudtam süllőt fogni, wobblerre csak a csuka jött meg, ritkán. Javaslom a fehér, vagy UV sárga Kopyto-t.
2014. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, hasznos volt!
2014. dec. 30. 23:21
 3/3 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a többi évszakban?
2014. dec. 30. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!