Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés
Nem rég fogadtam be, nagyon félős mert korábban verték. Megsimogatni még csak néha engedi magát. Mostanában azt csinálja, hogy oda jön ahol én vagyok és elkezd nyüszíteni. Ha meg akarom simogatni, akkor elfut. De szinte egész nap ezt csinálja, akárhol vagyok. Konyhában, fürdőszobában, vagy ha fekszek az ágyban, mindenhol jön mellém és nyüszít. Biztos nem azért csinálja mert ki akar menni, mert ugyanúgy csinálja akkor is, amikor megjövünk a sétából. Szerintetek?
2015. jan. 31. 14:27
 1/4 anonim válasza:
Kóbor volt ?
2015. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen.
2015. febr. 3. 10:29
 3/4 anonim válasza:
Valoszinuleg fel vagy nem erzi jol magat,nem jatszol vele eleget nem mutated ki iranta azt hogy megbizhat benned
2015. febr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt azért csinálja, mert 90% hogy fél az emberektől, így valamilyen szinten tőled is, ezért nem engedi, hogy megsimogasd.

Javaslom, hogy amikor a közelébe akarsz menni azt próbáld meg oldalazva vagy leguggolva hogy minél kisebbnek tűnj. Gondolj csak bele milyen lenne neked ha egy nálad jóval nagyobb lény feléd nyúlna, akihez hasonló már regeteget bánott.

Ezen kívül legyen nálad jutalomfalat, amit a kezedben tartasz és engedd, hogy ő vegye ki a kezedből, de először csak minél közelebb dobd (lassú mozdulattal) magatok közé majd csökkentsd a távolságot (a végén vegye ki ő a kezéből)

FIGYELJ! Akkor ne jutalmazd amikor nyuszít mert akkor a félelmet erősíted benne, ilyyenkor ne is simogad, mert a kutya nem gyerek, ezzel nem magnyugtatod hanem erősted benne a félelmet, azt hiszi hogy jól viselkedett, de pont ezt a viselkedést akarod kinevelni belőle.

Nem tudom, hogy hogy viselkedik idegenek közelében, de ha velük is így akkor az ismerőseid, rokonaid (a kutyus számára ők is azok lesznek), is csinálják a fent leírtakat.

Ajánlanám Neked "A póráz két végén" című ismeretterjesztő filmet (Googlebe beírva rákereshetsz), ahol Victoria Stilwell foglalkozik ilyen esetekkel is, talán kapsz onnan jó ötleteket.

Remélem hamarosan nyugodtabb lesz a kutyus, mert negyon nagy károkat tud az ő szervezetében is tenni a stress, nem csak az embereknél!

Sok türelmet és kitartást hozzá!

2015. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!