Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy törpenyúl fenntartása mennyi?

Egy törpenyúl fenntartása mennyi?

Figyelt kérdés
Nyuszi vasarlas elott allok, es erdekelne, hogy mennyi a fenntartasuk. Kotelezo a nyuszit parban tartani, vagy elvan akkoris, ha jatszok vele eleget egy nap? Havonta hany

2015. márc. 2. 16:56
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem tudom miert de nem irt le tobbet.

Folytatas:

Ezret kell raszanni?

2015. márc. 2. 16:57
 2/17 anonim ***** válasza:
Egyedül is elvan.Havi 4-5 ezerért.
2015. márc. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyedül is megvan.:) Hát nekem kb. semmibe nem került,mert a közelben van rét,ahol mindig szedtem neki szénát,megvan zöldségeskertünk ahonnan pedig répát adtam neki,tápot pedig csak ritkán vettem neki.De szerintem egy csomag táp ami mondjuk legyen 500 ft,az elég 2 hétig ha mindig csak egy marékkal adsz belőle,mellé pedig valami gyümölcsöt vagy zöldséget ami otthon van.Pl.sárgarépa,alma.Széna az pedig mindenképp jó lenne neki.
2015. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Széna mindig kell neki, az kb 2000 ft egy hónapra. Kell valami jó minőségű táp, pl Versele-laga ami 3000 ft körül van 2.5 kg, ez 3 hónapig elég talán. Zöldségek kellenek. Ja és az alom a wc-be, Tescoban télen lehet venni 10-15 kg-os fapelletet, 1500-2000. 2-3 hónapra elég. Nyáron nem szokott lenni, szóval érdemes előre gondolkodni mert állatkereskedésben 10szeres áron van.


Ha még nincs ketrec sem akkor az sem olcsó, minimum 100-as ketrec kell. Nem árt kifutó is ha másképp nem tudod elkeríteni a szobában. Szabadon meg ne annyira futkosson mert az összes vezetéknek annyi lesz, meg a fa dolgoknak.

2015. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

utolsó:

nem kell neki feltétlen törpenyúlnak való táp, ráadásul nem olyan méregdrága, elég lemenni a falu végibe' azt ottan venni nagy nyuszinak való tápocskát. az enyém pl. direkt olyan, amivel a nyulakat hizlalják, vagyis elég laktató, nem is vág be a nyulam egy adagot belőle rögtön, ellentétben a drága Genesis nyúltáppal...

2015. márc. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Táp, versele laga cuni fit 5 kg 1200 ft a fressnapfban, nekem 5-6 hónapig elég. Széna havi 2-3000 ft, oltás évente kb 10 ezer, oltóanyagtól és orvostól függ. Zöldséget heti 1-2 alkalommal kap, abból, ami itthon van, és nekivaló.

Amit még érdemes beszerezni, az egy Furminator, rövidszőrű nyusziknál is megkönnyíti a vedlési időszakot, hosszúszőrűnél meg egyenesen kötelező.

2015. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat:) Akkor nem lesz olcso mulatsag :D

Nagyon gondolkozok azon, hogy vegyek e nyulat. Szoktunk menni nyaron kulfoldre a mamamhoz, es oda nem lenne megoldhato elvinni. (2-3 heteket szoktunk ott lenni) Lenne kinek adni kajat, de jatszani nincs kedve vele szerintem a szomszed neninek 1-2 orakat. Na ilyenkor mit tegyek?:(

2015. márc. 2. 20:41
 8/17 anonim ***** válasza:
Így ne. A szomszéd néni nem ismeri fel, ha beteg, nem viszi orvoshoz, és mire hazaérsz, nincs nyuszid. Nagyon jól titkolják a betegséget, mire laikus is észreveszi, már nagyon nagy a baj, és lehet, hogy csak órái vannak hátra.
2015. márc. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Na ezen kiakadtam "széna havonta 2000 Ft" 3 nyulunk volt 2 házi és egy törpe a gyereknek. A 3 nyúl megevett egész őszi-téli-tavaszi időszakban mikor nem volt zöld, kb. 4-5 hónap alatt egy kisbála lucernaszénát. Ezt a szomszéd tehenes gazdától vettük 1000 Ft-ért. Mondjuk aki olyan őrült, hogy megvesz 10 dkg réti szénát nejlonzacskóban valamelyik kereskedésben 3-400 Ft-ért annak lehet ennyibe kerül, de azért vannak olcsóbb megoldások is.
2015. márc. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Őszintén megmondom, én nem ajánlom a nyulat, rengeteg gond van vele, drága a tartása, az orvos különösen drága, ha egyáltalán olyan helyen laksz ahol van nyúlhoz értő, mert nálunk legközelebb 60 km-re van, nagyon koszol a nyúl, nekem naponta kell porszívózni miatta, meg a ketrecét 2 naponta takarítani, ha hosszú szőrű akkor azzal is külön rengeteget kell foglalkozni, amit amúgy utál, szóval nem egyszerű.

Ha mindezeket előre tudom akkor most nekem sem lenne nyulam. Egyszerűen nincs elég időm és pénzem sem rá. Volt már patkányom, hörcsögeim, macskáim, egyikkel sincs ennyi gond, mint a nyúllal.

2015. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!