Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Emberismeret és etika érettség...

Emberismeret és etika érettségihez kellene egy kis segítség. Hobbiállatok tartását hogyan ítéli meg az állattartók környezete?

Figyelt kérdés

Etika érettségire kell készítenem egy bemutatót ezzel kapcsolatban. A feladat pontos leírása a következő:

Készítsen felmérést, diasorozatot arról, milyen állatokat tartanak hobbiból, és hogyan ítéli meg ezt az állattartók környezete!

Kíváncsi lennék a gyk-sok véleményére is :) ha valakinek vannak jó gondolatai, véleménye azt nagyon szívesen fogadnám. Nagyon jól jönne a feladathoz, előre is köszönöm !!



2015. márc. 23. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

így reggel 5kor nehezen kaparom össze a gondolataimat, később talán jobban megy majd, addig is miért nem csinálsz egy kérdőívet mondjuk, amit kitöltetsz pár emberrel?

milyen állatokat tartanak hobbiból? amilyeneket csak el tudsz képzelni.. szokásosnak ott van a kutya, macska, ló, hörcsög, nyuszi, tengerimalac, görény, halak, ha megyünk a díszállatok felé akkor különböző hüllők, kétéltűek, madarak, pókok... nekem személy szerint afrikai óriáscsigáim vannak, szeretnék egy egész nagy gyűjteményt belőlük. amennyire csodálatosnak tartom őket, annyira néz idiótának néhány ismerősöm, hogy ilyeneket tartok, és szeretem őket. minél extrémebb, vagy furcsább a háziállat, annál inkább előítéletesek tudnak lenni az emberek, úgy vettem észre. a különös, nem hétköznapi állatokkal szemben kicsit nagyobb az előítélet, meg nem értés az emberekben, csak azért, mert más. sokszor megkapom, hogy miért pont csiga, hisz nem jó semmire... hát a legtöbb díszállat azért van, mert nem jó semmire, de mutatós :)

később még megpróbálom jobban összekaparni a gondolataimat, mert szerintem jó téma.

20L

2015. márc. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, már ez is sokat segített :)
2015. márc. 24. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!