Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A haflingi, hucul, furioso,...

A haflingi, hucul, furioso, lipicai vagy kisbéri természete a legjobb?

Figyelt kérdés
Sziasztok engem az érdekelne hogy a haflingi,hucul,furioso,lipicai és kisbéri természete kezelhetősége főleg terepen de versenyezni is szeretnék vele Díjugratásban!Mert szeretnénk venni és nem tudunk dönteni a fajták közül.Olyanok válaszára lennék legjobban kíváncsi akinek van vagy dolgozott már ilyen fajtákkal.Előre is köszönöm.
2010. febr. 22. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Lipicai nem alkalmas fajta díjugratásra.

Apajpusztán dolgoztam,akkoriban a furioso fajta főménese volt,sok kitűnő,országos bajnok-szintű lovunk volt.

Kisbérivel sokan versenyznek.

Ajánlanék egy oldalt:

[link]


A fórumon,a "Lófajták"részben minden fajtának van külön topicja,ott segítenek a lógazdik.

Gratulálok ahhoz,hogy magyar fajtában gondolkodsz(persze a haflingi kivételével,ugye)!

2010. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen én jobban szeretnék magyar fajtájú lovat és azok közül fogok venni:)
2010. febr. 22. 15:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha díjugratni szerenél, akkor a haflingi, hucul az kicsi. Lehet hogy most még tudsz vele indulni póni versenyen de egy idő után kinövöd. Ezek közül kisbérit vagy furiosot ajánlanék, de ha magyar fajtákban gondolkodsz jó lehet egy magyar félvér vagy sportló is - persze ezek csak azért magyarok, mert Magyarországon születtek. Ha meg nem komoly versenyzésre kell, akkor egy bármilyen magyar félvér is tökéletes lehet. De amúgy a furioso és a kisbéri között nincs sok különbség, talán a furioso kicsit alacsonyabb, és nekem személy szerint szebb. Mellesleg kevesebb van belőle így én affelé hajlok, de nem akarlak rábeszélni, ez a te döntésed! Sok sikert!
2010. febr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én négy fajtával már dolgoztam, huculokhoz viszont még nem volt szerencsém. Ennek ellenére azt mondom, hogy a hucul kicsi, díjugratásra nem igazán alkalmas ló (úgy mint a haflingi). A lipicait fogathajtásban és díjlovaglásban használják. A kisbérit vagy a furiosot ajánlanám, mindkettőt alkalmas díjugratásra.


Egyébként a ló természete nevelés kérdése!!

2010. febr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy haflingim, és kisbérim is. Felnőtt nő vagyok, a hafival inkább csak túrázni szoktam elmenni, arra kitűnő, mert szívós, kitartó és nagyon jól kezelhető. A kisbérim egy fiatal ló, most tanítom nyereg alá ( Parelli módszerrel). Én ún. "mindenesnek" írnám le. Jól mutat fogatban, nyereg alatt, és szinte minden lovassportra alkalmas. Sokoldalú ló. Én a kisbérit szívesen ajánlom díjugratáshoz, valamint a furiosót is. Lovagoltam régebben egy furiosót...remek természete volt. De tudni kell választani lovat. Egy kis shetlandi póni is lehet a világ lerosszabb lova.:D
2010. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A kisbériek bármire alkalmazható,okos,jó természetű,és nem utolsó sorban gyönyörű lovak .... ajánlom. :D
2010. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!