Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan védjem meg a szamóca...

Hogyan védjem meg a szamóca és a tök ültetvényemet a meztelen csigáktól?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem észre hogy a megérett szamócába beleettek a csigák , csiga nyálat is találtam . A frissen kibújt tök hajtásokat megcsócsálták !

2015. máj. 15. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem nagy a kert, akkor este kimehetsz és összegyűjtheted őket. Van itt az oldalon több tanács is, a vízben oldott élesztős gödörbe, üvegbe beleesnek, de pl. sózni őket szerintem még nagyobb kínzás és ahhoz is tetten kell érni őket.
2015. máj. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet kapni csiga írtót ami nem mérgező a növényeknek.
2015. máj. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 alice_L ***** válasza:

Sorbe fullaszd oket. Nem biztos hogy szép halal, de talan nem is kinzas, ami fo, az az hogy mukodik.


Levagsz egy muanyag palackot kb 10 centi magasan, sort toltesz bele (nem csurig!), picit beleékeled a foldbe egyrészt hogy a meztelencsiganak ne kelljen tul magasra masznia, masrészt hogy az edény fel ne boruljon, a sor vonzza oket és belefulladnak.

2015. máj. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszönöm
2015. máj. 16. 06:53
 5/6 anonim ***** válasza:
én tudok egy természetesebbet. Vegyél indiai futókacsát. Nem kell sok, már vagy 3-4 is elég. Ez a kacsa csak a meztelen csigát eszi, a növények levelét nem. Nálam bevált, persze felügyelettel de a csigát szedegetik.
2015. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam rajta , de van kettő kutyám szóval ez nem jött össze
2015. máj. 16. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!