Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért hull a szőre a perzsa...

Miért hull a szőre a perzsa macskának? Kicsit zsiros a farka is és kevesebb a szőr mint volt.

Figyelt kérdés
Szóval lenne egy perzsa macskám.3 éves, és eddig semmi gond nem volt vele. Ám az utóbbi időben sokkal jobban hul a szőre mint eddig, és egy kis varacska is van a szeme fölött. Nem kaparja magát, se semmi. Tisztán van tartva, 5-10 percet szokott kint lenni max, és azt is csak akkor ha ki akar menni.
2015. máj. 22. 07:55
 1/5 anonim válasza:
Szia.nekem két perzsa cicám van.nyáron az enyémek is jobban hullajtják a szőrüket de ha azt mondod h most ez más,mindenképp vidd el állatorvoshoz mert ez egy betegség tünete is lehet.ne várj vele.
2015. máj. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem a konkrét betegség neve kellene.
2015. máj. 22. 15:09
 3/5 A kérdező kommentje:
Két var jött ki a nyakán, és úgy nézem mintha egy picit gennyes lenne, és meg van dagadva egy kicsit. Az utóbbi időbe egyre soványabb is. Ez a soványodás lehet attól is hogy menne a nőstény után de nem tud ?
2015. máj. 23. 11:45
 4/5 anonim válasza:
Én nem vagyok állatorvos...nem tudom mi a baja,azért javasoltam h vidd el.Én ha eltüsszentik magukat akkor is szaladok velük.(gyerekeimként szeretem őket) egy gennyes seb nem jelent jót szerintem.ne sajnáld rá a pénzt ha szereted.ja és ivartalanítsd mindenképp.
2015. jún. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az alatt a 10 perc alatt megcsíphette valami és érzékeny rá, bedagahat, begyulladhat. Ha a genny nem folyik és csak egy sárga pöttyöt látsz és körülötte be van dagadva akkor tályog. Akkor viszont gyulladás is van a cicában amitől nagyon tud hullani a szőre és elmehet az étvágya, ergo lefogy. Én otthon szoktam ezt kezelni a tályog kilyukasztásával és kinyomásával, aztán gyulladáscsökkentőt kap,de biztos ami biztos, nézesd meg dokival! Jobbulást a cicádnak! Ja és a fülét is nézesd meg nincs-e benne atka mert az elég durva irritációt, később súlyos fülgyulladáshoz vezet. A gyulladást szétviszi a véráram a szervezetben (gondolj pl a foggyulladásra, azzal egy ütemben több lesz a pattanás/ízületi gyulladás) magyarán tönkrevághatja a macska immunrendszerét. Most így hírtelen nem jut eszembe hogy néz ki a macska fülpiszka ha atkás, de írd me google-ba biztos rögtön kiadja.
2018. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!