Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi segít feldolgozni egy...

Mi segít feldolgozni egy kisállat halálát?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy legyen másik háziállatom, mert segít. Tényleg így van? Én úgy érzem, hogy nem menne. Ha esetleg tudnátok ötleteket mondani, kinek mi vált be...köszi.

2015. máj. 24. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
kibőgtem magam, eltemettem és elfogadtam hogy elment és ez az élet rendje. Most is hiányzik. de tudom hogy ez nem vette el a kedvem az állatkáktól és lesz másik, főleg a másik állatkám miatt hogy ne legyen magányos. Várok vele. Most az újat nem tudnám úgy fogadni még, pedig nem ezt érdemlik. lényegében hobbiállatok ők, nem haszonállatok. Nekik az eszmei értékül nagyobb :)
2015. máj. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Egy másik állat tényleg segítene, mert azzal, hogy róla gondoskodnod kell, foglalkozni vele elterelné a gondolataidat és az űrt is kitöltené. Én mondjuk a kutyám halála után tiltakoztam, hogy legyen másik állatunk, de aztán a semmiből befogadtunk egy rossz sorsú kutyust és sokat segített. Nem tudom kutya, macska vagy mi volt az állatkád, de menhelyről mindig jó tett befogadni valakit.
2015. máj. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Másik kisállat jó, de tényleg csak akkor, amikor úgy érzed, hogy készen állsz rá.

Nekem annak idején nem lett új kisállatom, mert pár hónappal később amúgy is elköltöztem kollégiumba. De ott és akkor én is úgy éreztem, hogy nem kellene másik, sőt, semmilyen állatot nem fogok többé tartani.

Persze ezt már nem így gondolom, csak ezzel is azt illusztráltam, hogy legtöbbször kell valamennyi idő egy újabb kisállat befogadása előtt.

Most ha elveszíteném a cicámat, befogadnék egy újat, de biztos nem rögtön utána.

Beszélgess másokkal, az segít.

2015. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Engem mindig nagyon megviselt ha meghalt egy kutyánk. Sajnos már 4 is volt mióta élek. (26 év).


Segít ha befogadtok egy újat. Talán

2015. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad másik állattal pótolni a régit, aki ilyen mond, az vagy egyszerűen buta, vagy egy szűk látókörű önző gyökér.


Egy másik állattal pótolni a régit tisztességtelen, etikátlan önző, és ha intelligensebb állatról van szó, (kutya, macska) az rettentően kártékony!


Így mindig csak a másikat fogod benne keresni, azzal fogod összehasonlítgani, ráadásul mindig a régire fog emlékeztetni, hiszen erős köztük a kapcsolat, mert miatta szerezted be.


Ezen kívül ha intelligensebb, akkor ezt 100%-osan érzi is rajtad!

Pontosan megérzik, hogy valami nincs rendben, hogy gyászolsz, hogy mentálisan sérülékeny állapotban vagy, és hogy egyáltalán nem miattuk vetted magadhoz őket, hanem kizárólag magad miatt, a saját lelked ápolgatására, ami (akármilyen szerető gondoskodás mellett) egy önző dolog.


Másik állatod majd akkor legyen, ha az előzőt meggyászoltad, túlléptél rajta, és a másik állatról való gondoskodás miatt vennél magadhoz másikat, önmagáért.


Ez így helyes, és így tisztességes!


Az alap kérdésedre pedig egyetlen szó a válasz: idő


Ez hozzá tartozik az élethez.

Nem a halál, (az is, de nem ilyen közhelyeket akarok mondani) hanem a veszteség, és annak az elviselése.


Így szerzel élettapasztalatot, így ismerkedsz meg új érzésekkel, (még ha azok rosszak is) így tudod majd jobban értékelni az életet.

Így tapasztalsz meg olyan dolgokat, amik hozzátartoznak az ember érzelmi világához, így fejlődsz érzelmileg, mentálisan, válsz mélyebb, szélesebb érzelmű emberré.


A negatív élettapasztalatok, azok kezelése, feldolgozása, ugyanolyan fontosak az életben, mint a pozitívaké.


Ezt nem lehet megkerülni.

És nem is érdemes.

Ezek ösztönös érzelmek, amik visszakanyarodnak a természeti törvényekhez.

Azoknak pedig meg van a maga ritmusa. Nem lehet siettetni.


Nem lehet beletenni egy gyorsabb processzort, vagy egy gyorsító szoftvert.

Tudom, az élet más területe egyre kényelmesebb az egyre gyorsabb dolgok miatt.

De ez más kategória.

Ez maga az élet, amit át kell élni, meg kell tapasztalni, minden egyes másodpercét.

2015. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!

5-ös, nagyon szépen összefoglaltad, és külön köszönet érte!

2015. máj. 25. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az élet fintora, de tegnap este függőben hagytam ezt a kérdést, hogy majd ma megnézem a válaszokat, mert kíváncsi voltam, erre ma reggel sajnos elhalálozott egy kiscicám... Most pedig ezzel találom szemben magam. Furcsa.
2015. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez tényleg durva! Sajnálom a cicádat!
2015. máj. 27. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!