Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a husegeseb...

Szerintetek melyik a husegesebb a kutya vagy a macska? Indokoljatok lecci. Szerintem a cica en is indoklom

Figyelt kérdés
Ha levennetek a keritest a kutyaitok kiszöknenek es sose latnatok többe keresztanyam kutyai is ilyenek mindig megszöktek es vissza se jöttek. viszont a macska bar elkorol de legalabb visszajön annyi hogy a kutya nem fer at a keritesen.Es a macska akkoris odajön hozzam hanincs nalam kaja a kutya meg ha latja nincs a kezembesemmi elmegy. A kutyat en inkabb csak engedelmesnek tartom
2015. jún. 26. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
En mind a kettot mondom, mert ez egyenfuggo. A macska is huseges a gazdajahoz, de van amelyik nem. Ez nevelestol fugg. :) a kutyat is ha jol nevelik akkor huseges barat lehet belole de ha nem nevelik jol, vagy olyan a termeszete, elszokhet az elso alkalommal. Az en kutyamat peldaul veletlen kizartuk az utcara de o nem szokott el, hanem ott ult a kapu elott es varta, hogy mikor engedjuk be a hazba :)
2015. jún. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarlak megsérteni, de ha a kutya ilyen volt, akkor nem törődtél vele és nem tanítottad. Csak úgy volt, majd lesz vele valami alapon.Az enyém az minden évben megtanulja, hogy mikor járok haza az egyetemről és ott vár az ajtóban, ha nem megyek kétségbeesik anyumnak kell megnyugtatni. Mindig megérzi, ha rossz a kedvem és bújik az ölembe, és bármikor odamegyek hozzá farokcsóválva fogad, mindegy mit csinált. És ő is mindig jön simiért, játékért, vagy csak úgy,hogy mellettem legyen. És egy kutya, aki a hűségéről híresült el: Hacsi. Nézzd meg a filmet: Hachi: A Dog's Tale.

Macskákról sokat nem tudok, így nem tudok nyilatkozni.

2015. jún. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szerintem is bármelyik lehet hűséges, de általában a kutyáknál gyakoribb :)

nekünk már 15 macskánk volt (nem egyszerre :) ) és belőlük csak kettő maradt itt nálunk végleg

mindig elkóboroltak és egyre ritkábban jöttek vissza, aztán egyszer csak nem jöttek

van egy kutyánk, menhelyről hoztuk. egész eddigi életében kóborolt, így amint nyílik a kapu és nem figyelünk rá már kint is van az utcán és végigrohan a városon, még autóval sem lehet utolérni

kiabálok neki és nem jön ide hozzám-nem is érdeklem őt olyankor

de ha kirohanta magát akkor 2 órahossza után visszajön

de ha a háznál vagyunk akkor pedig nem téveszt engem szemelől egy percre sem- bemegyek a házba akkor vonyít hogy miért nem vele vagyok- nem bírja az egyedüllétet

szóval végülis ha úgy vesszük hűséges

az előző kutyánk is volt hogy elszökött, de nagyon hamar visszatért

ja és a macskákra visszatérve, az egyik cicánk már 10 éves is elmúlt, kinti cica, és még mindig velünk van- ő a leghűségesebb


a kutyák egyébként eddigi tapasztalataim alapján gyakrabban hűségesek, mint a macskák

a cicák tovább állnak, ha nem jó a koszt (és máshol jobbat kap) vagy ha nem "ápolsz" velük napi szinten kapcsolatot

de olyat is gyakran hallani hogy a kutyát éheztetik, ki van kötve a hátsó kertbe, amikor pedig elszabadul egyszer, akkor elfut de visszamegy még a borzalmas körülmények közé is

ez talán azért lehet mert a kutya falkaállat, tehát az általa megszokott falka tagjának érzi magát, és kötődik ahhoz


a cica magányos vadász, szereti megőrizni függetlenségét, melyet csak akkor áldoz fel, ha valaki mély kapcsolatot alakít ki vele

2015. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A cica is megérzi, ha beteg az ember. S bizony ragaszkodik, viszont az ő szeretetét ki kell érdemelni, meg kell érte dolgvozni, neki nem vagy a főnöke, nem szeret feltétel nélkül.
2015. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ez igaz :)

és amint kiérdemelted a szeretetét, azután bármit megtesz érted

2015. jún. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
örülök hogy valamennyiötöknek jo velemenye van a cicukrol en szeretem a kutyusokat is csak megis ezt erzem valosnak.a macska a egy kisebb meretü allat es ahhoz kepest nagyon okos nem olyan mint a vadaszgöreny vagy a nyul.
2015. jún. 26. 23:54
 7/12 anonim ***** válasza:

3-as: abból a 15 macskából hány azért "nem jött többet", mert

- elütötte egy autó

- megtámadta egy másik állat

- hazavitte valaki

- esetleg bezárták / beesett valahova és ott pusztult

Elég veszélyes üzem manapság kinti macskának lenni:) - persze attól is függ, milyen a környék


Amúgy azokkal értek egyet, akik azt írják, hogy egyedfüggő.

2015. jún. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
kettes valaszolo nem sertettel meg ha olvastad nem az en kutyaimrol volt szo keresztanyamerol es ök Sem tartottak öket rosszul mindenük meg Volt ami egy kutyanak szükseges lehet nagy kutya barat keresztanyam :):)
2015. jún. 27. 00:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha egy kutya normálisan van nevelve, foglalkozva van vele, akkor nem kóborol el akkor sem, ha ki tudna menni a kerítésen. A kutya hűségesebb úgymond, de a cicák is kötődnek az emberhez.
2015. jún. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
a kutya. az én kutyám 7 évesen elszökött és egy hónapig nem talált haza, de amikor az utcán kóborolva őt kerestem egyszer csak megláttam az árokban és amikor meglátott odarohant hozzám és csak bújt hozzám és ami a legfurcsább volt hogy könnyek voltak a szemében, hogy törődök vele annyira hogy őt keresem és szeretem. eddig is jól volt tartva csak nem ismerte a várost és eltévedt. de azóta is nagyon közel állunk egymáshoz. valószínű azért mert egyidősek vagyunk. csak lassan el fogom veszíteni mert idős szegény! :( Azóta még a suliba is elkísér. nem hagy magamra. <3
2015. jún. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!