Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kerti tóból hogyan tudom...

A kerti tóból hogyan tudom kiirtani a békákat?

Figyelt kérdés

Ma este mikor kimentem meglattam hogy a tavunk ( ami egyébként elég nagy, van 1,5 m-es pontja is) tele van ebihalakkal, de már majdnem teljesen kifejlődtek. Félek hogy ha felnőnek az egész udvar tele lesz velük és a kutyáimat, macskáimat megmérgezik.

A gólyák az állatok miatt nem jönnek ide, kihalászni nem tudjuk mert elugrálnak a nagy vízben.

Valami ötlet hogy mit tehetnénk ?



2015. júl. 23. 00:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen felesleges irtani őket, egyrészt ha felnőnek, elmennek a kertedből, másrészt hasznosak is. Az állataidat legfeljebb akkor mérgeznék meg, ha többet ennének meg egyszerre, de általában amelyik egyszer megkóstol egy varangyot, az undorító íze miatt megtanulja, hogy mérgező és többet rájuk sem néz. Amúgy ha zavar a sok ebihal a tóban , vegyél olyan halakat, amelyek megeszik a békapetéket és az ebihalakat.

2015. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ !

Ismerősök tanácsára végül nem bántottuk őket, nőttek még egy kicsit utána pedig teljesen eltüntek. :)

2016. máj. 24. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!