Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez így nem baj? Többi lent

Ez így nem baj? Többi lent

Figyelt kérdés

Hörcsögöt szeretnék.

Egy fiút és egy lányt.

Nem lesz baj ha egy ketrecben lesznek?

És ha kicsinek lesznek szét kell választani őket?



2015. aug. 24. 00:33
 1/2 anonim ***** válasza:
A hörcsögök nagyon gyorsan szaporodnak. Úgy tudom 2 hét a vemhessêgi idejük, tehát rövid időn belül rengeteg hörcsögöd lenne. Sajnos nem nagyon veszik be őket az állatkereskedésbe, nekem is voltak azért tudom. Én azt ajánlanám, hogy két azonos neműt vegyél. Nekem 3 kislány volt és nagyon jól elvoltak, sosem verekedtek, kiskoruktól fogva együtt voltak.
2015. aug. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően DE IGEN, BAJ LESZ!

Bár attól s függ, hogy milyen hörcsög, Cambellnél és Roborovszkinál meg lehet kockáztatni egynemű, együtt nevelkedett testvéreket együtt tartani, de akkor sincs garancia arra, hogy egy perpatvarban (akár egy fél év békés együttlét után) egy nap nem öli meg egyik a másikat. A többi hörcsög szigorúan magányos állat, és egyedül kell tartani őket.


Különneműeket semmiképpen se tarts együtt! A tenyésztés nem abból áll, hogy van két hörcsögöd és összerakod őket!

- Lehetnek hibridek, viselkedési vagy egészségügyi problémákkal, amit nem kellene örökíteni.

- Lehetnek rokonok, és akkor beltenyésztés lesz, beteg kölykökkel.

- Vannak olyan génpárosítások, amik garantáltan életképtelen kölyköket eredményeznek.

- Elég szűk az az időbeli korlát, amikor az első alom lehozható. Ha túl fiatal a nőstény, az sem jó, ha túl idős, az sem.

- A nőstény azonnal fialás után újra szaporodóképes, de ha nem hagysz neki pihenőidőt, legyengíted, megrövidíted az életét.

- A nőstény a szülés során is elpusztulhat.

- Ha bennhagyod az apát, esetleg bántja a kölyköket.

Meg még ezer más probléma lehet.


Együtt tartott hörcsögöknél is minden felszerelésből kettő kell, hogy legalább a cuccokon ne veszekedjenek, és persze kétszer akkora hely is kell, ráadásul párban tartásnál tilos emeletes ketrecet használni, úgyhogy spórolni semmiképpen sem tudsz ezen.


A kicsik szétválasztására vonatkozó kérdésre nem is válaszolok. Egyelőre ismerkedj a fajjal, olvass sokat, ha később is tényleg akarsz egy almot, akkor vegyél olyan állatokat, amik alkalmasak a tenyésztésre és kérj szakértő segítséget!

2015. aug. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!