Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vettunk egy 2honapos torpenyul...

Vettunk egy 2honapos torpenyulat egyik este masnap tjesen jol volt majd kovetkezo nap delben meghalt. Mi tortenhetett? Tobbi lent?

Figyelt kérdés
megvettuk, es imadtuk. Nagyon szerettem. Es este amikor megvettuk jol volt, masnap egesz nap ugralt, nezelodott nem tunt betegnek. Es kovetkezo nap reggel csondes volt, kivettem a ketrecbol nem csinalt semmit csak gubbasztott. Aztan del korul eszrevettem hogy nem vesz levegot. Probaltuk ujraeleszteni orvoshoz rohantunk vele de sajnos nem tudtuk megmenteni, ott volt a kis nyulam a kezemben, a kis szivet massziroztam es borzaszto volt. Szerintetek miben hunyt el? Tulhajszoltuk? Vagy mar betegen hoztuk el az allatkereskedesbol? Pedog nem latszott rajta. Ha beteg akkor a macska nem kaphatja el ugye? Nem erintkezett a nyullal, egyszer megszagolta. Sajnos nem tudtak megallapitani mi baja, csak akkor ha felboncoljak de msr eltemettuk nem akarjuk mar kiasni. Egy ilxen pici 2honapos nyulnak mi baja lehet? Talan mi csinaltunk valamit rosszul?:(

2015. aug. 31. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ellenezte valaki a nyuszit a családból esetleg?Nem akarta hogy vegyetek nyuszit?Vagy ha nem volt ketrecben akkor beevett valamit amit nem kellett volna.
2015. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állatkereskedésből sose vegyél állatot. Ott kb lehetetlen egészségeset szerezni. Szerintem ez volt a gond.

Vagy megevett valamit amit nem kellett volna. Mit kapott enni? Vizet ivott?

2015. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hat attunk neki vizet, nemtudom mi is gyanakodtunk arra hogy nem ivott. De attol is felunk hogy a macska (szobacica sosem jar ki) elkapja vagy ilyesmi. Ugxe nem lehet neki halalos vagy ilyesmi?
2015. aug. 31. 21:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A nyúlfiókáknál eleve gyakori az elhalálozás, nem véletlen, hogy az evolúció úgy hozta, hogy ilyen gyakran képesek szaporodni. Egy jobb tenyésztő 3 hónapos koránál előbb oda sem szokta adni. Ugyanis ha a 3 hónapot megélik, akkor nagy valószínűséggel már megmaradnak, addig viszont kétséges lehet. Hogy miben pusztulhatott el, nem tudom megmondani, ezer meg ezerféle betegség lehet. Kisállatboltokból és szaporítóktól ezért sem jó ötlet nyulat venni. Ki tudja, honnan származnak, a felmenőitől milyen betegséget örököltek vagy milyen körülmények között születtek, mit kaptak el.

Persze az sem kizárt, hogy nálatok evett meg valamit, amit nem kellett volna.


A macskádnak szerintem semmi baja sem lesz.

2015. szept. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!