Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez milyen kigyó? (kép lent)

Ez milyen kigyó? (kép lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ezt a kigyót találtam az udvaron,nem szokott lenni kigyó a környéken csak kint az erdőbe(falun lakok).Nemtudom milyen kigyó kerestem a googleban de nem kaptam. Előre is köszönöm a válaszokat!


[link]


[link]


[link]


2015. szept. 5. 12:26
 1/9 Platypus ***** válasza:
A fejét direkt nem fotóztad rá egy képre sem? Egyébként így is egyértelműen vízisikló, de a fejéről azért sokkal könnyebb felismerni.
2015. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így igaz. Vizisikló.
2015. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,sajnos nemtudtuk milyen kigyó igy a fejét a lapáttal levágtuk:/
2015. szept. 5. 12:49
 4/9 Platypus ***** válasza:
100%
Gratulálok, sikeresen megöltetek egy ártalmatlan és védett állatot.
2015. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Titusztitusz ***** válasza:
Az állat nagy valószínüséggel vízisikló lehetett, úgy, mint ahogy azt többen is írták...Viszont legközelebb ha lehet ne bántsál egyetlen kígyót sem...Nálunk Magyarországon ugyanis KIZÁRÓLAG csak ártalmatlan kígyófajok élnek, kivétel esetleg csak a "keresztes vipera" lehet, viszont ennek a marása is csak 50 kiló alatti gyerekekre veszélyes...De te ugye nem vagy 50 kiló alatti gyerek? Amennyiben nem, akkor legközelebb ne bánts egyetlen kígyót se...Térj ki az útjukbol és ennyi...
2015. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem ez itt nem védett megnyugtatlak,Erdélyben lakok és itt nem védett sőt itt minden vadállat elvan terjedve(medve,kigyó) és a legközelebbi jó korház is vagy 50km re van.A hetekbe történt hogy a szomszédba egy 2 méteres vipera megölt vagy 5 tyúkot mivel a tyúkok azt hitték valami giliszta :D

Mondok még egy sztorit igaz ez már medvés nem kigyós(kedvem lett mesélni bocsi:D),szóval ez tavaly történt egyik éjszaka bejött a faluba egy medve és bement egy istálóba ahonnan "kilopott egy tehenet" szóval vannak durva dolgok :/

2015. szept. 5. 13:08
 7/9 anonim ***** válasza:

A dologban csak annyi a vicces, hogy a legnagyobb vipera faj, a gaboni vipera is csak egy méter hosszúra nő legfeljebb.(Afrikában él)


A Kárpát-medencében élő viperák 60 centi körül vannak és nyilván megöli a tyúkokat, ha egyszer megtámadják. De te nem vagy tyúk, rád nem veszélyes, sőt kifejezetten hasznos állatok, sok egeret, pockot, patkányt elpusztítanak(ez a siklókra is igaz).

2015. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát én csak azt mondom amit nekem is mondtak:)
2015. szept. 5. 14:20
 9/9 A kérdező kommentje:

aranyos kigyó?

van 1 kérdésem hozzád....láttál-e már tehenet?

2015. szept. 29. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!