Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hörcsögöt lehet tenni terráriu...

Hörcsögöt lehet tenni terráriumba?

Figyelt kérdés
vagy a ketrec jobb? melyik az olcsobb?

2015. szept. 7. 14:55
 1/6 anonim válasza:

Nekünk volt otthon egy régi akvárium (pontosabb lenne tető nélküli üvegdoboznak nevezni). Abba 10 perc alatt csináltunk egy kis "emeletet"(falap, seprűnyél szétvágva). Kisebb fajtáknak jó. Nekem amúgy dzsungáriai törpe van.

12/f

2015. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az aranyhörcsögöm ketrecembe, a barátnőm törpehörcsöge terráriumba volt.

Szerintem inkább terrárium a jobb, mert nekem sokszor kiszökött a hörim, végén pedig abba halt bele.


A barátnőm átállt egy ideje ketrecre, mert nem volt más. Szerinte nem túl jó, mert neki is kiszöktek az arany és rendes, keverék tarka hörcsögei.

2015. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én méretre készítettem tolóajtós terráriumot. Szerintem ez magasan a legjobb, és szinte az egyik legolcsóbb is. Mivel méretre készült, minden centit ki tudtam használni, ami rendelkezésre állt, így a lehető legnagyobb helye van a csöppségnek:) Ráadásul személyre szabott a szellőzők helye és mérete, így a terrárium legnagyobb hátrányát, a rossz szellőzés ellen is sokat lehetett tenni. Terráriumzárral (+1000 forint) teljesen szökésbiztos. Oldalról sokkal jobb a rálátás a terráriumra, mintha egy akváriumot használnál, és felülről tudnál belenyúlni. Jobban oda lehet férni a hörihez, ami kevésbé is ijed meg, mintha felülről közelítenél felé, hiszen prédaállat. Jobban el lehet helyezni az emeletet benne. Az ára egyáltalán nem volt vészes: egy 80 literes terráriumért fizettem 6500 forintot. Volt, hogy egy nyúlketrec aljára készítettem speciális tetőt, az 100*50 cm alapterületű, 16 cm magas, a doboz 6000 forint volt, a tetőhöz az anyagköltség + 2000. Ez is megérte.
2015. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
persze,lehet benne tartani.a tetejére akár házilag is készíthetsz tetőt sűrű szövésű dróthálóból pl,kifeszítve deszkára.azonban a nyári melegben vigyázni kell,hogy nehogy beszoroljon a meleg levegő oda.mert a ketrec jobban szellőzik.
2015. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a dzsungáriai törpehörcsögöm terráriumban van. Szerintem szökésbiztosabb és nem kell attól félni, hogy felmászik a rácsokon és leesik...stb. :)
2015. szept. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
6. Válasz: Bocsánat, figyelj arra hogy elég nagy legyen a terrárium, elírtam:DDD
2023. júl. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!