Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a kedvenc háziállato...

Szabó Bence1 kérdése:

Nektek mi a kedvenc háziállatotok és miért?

Figyelt kérdés

2015. szept. 22. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kutya, mert hűséges, okos és felül tud kerekedni az ösztönein.
2015. szept. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig a kutya volt. Gyerekkoromban évről évre más elképzeléseim voltak a jövőt illetően, az egyetlen, amiben biztos voltam, hogy lesz kutyám. Hűséges, igazi társ.

Aztán egyszer kaptam két nyuszit és minden megváltozott. Onnantól kezdve a nyulak szerelmese lettem. Egészen pontosak az óriásoké. A törpék is aranyosak meg minden, de az óriások nyomába sem érnek - szerintem. Hogy miért, azt nem is tudom megmondani pontosan. Szelídek, aranyosak, szépek és nem igényelnek sok foglalkozást, így ha nincs időm, az sem probléma. Ennek ellenére tudnak kötődni a gazdájukhoz. Ha kimegyek, rohannak hozzám, követnek mindenhová. Ha a bizalom megvan, szeretgethető állatok. Bökdösnek, hogy simogassam őket. Ha az embernek van ideje és kitartása, sokat elérhet a nyuszikkal. Amikor még nekem is tengernyi szabadidőm volt, trükköket tanítottam nekik, nyúlagilityztem velük. Okos állatok. Jópofák is, bírom, a hosszú fülüket, főleg, ahogy lobok ugrálás közben, na meg eleve azt, hogy szerencsétlenek csak ugrálva tudnak közlekedni azokon az óriási tappancsaikon. Vicces, ahogy bedarálják a leveleket és csámcsognak. Igyekeztem minél többet megtudni róluk, hogy tisztában legyek az igényeikkel, mi jó nekik, mi nem, hogyan élhetnek hosszú, boldog, egészséges életet. Szerettem volna a tőlem telhető legjobbat nyújtani nekik. Mára már a különféle nyulak kromoszómaiszámait is fejből tudom. Érdekesnek találom az anatómiájukat. Egyesek nem tartanak teljesen normálisnak :-)

2015. szept. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Nekem a kutyának a ,,golden retriever" mert nagyon szép és okos kutya fajta. Ha kölykei vannak hagyja hogy felemel elvidd, de vigyázni kell hogy ne vigyük túl messzire mert harapni fog! (Bár ez egyértelmű...)

Van egy könyv. A címe ,,Kutyák kis könyve" A 11. oldalon egy golden retrieverhez hasonló kutya található. A 36. oldalon egy golden retriever-t találhatunk.

Valahol benne van a könyvben az is hogy a golden retriever-ek hagyják hogy felemeld a kölykeiket. És ezt a fajtát gyakran használják terápiás kutyaként. :)

Nos, ezért szeretem ezt a kutya fajtát. :) Meg a kutyik is cukik :) Jól lehet velük játszani. :D Én mindig azt játszottam a kutyámmal hogy a kölyke vagyok. :D

2015. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
édesvízi törpegarnélák. az allergiám miatt nem tarthatok emlőst vagy madarat, a pókok és hüllők nem vonzanak, maradt hát az akvárium. ahogy keresgéltem, rábukkantam ezekre és nagyon megtetszettek, sokkal aktívabbak, mint a halak
2015. szept. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyíkok, gőték és halak!
2017. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!