Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Udvaron talált csiga tartása?

Udvaron talált csiga tartása?

Figyelt kérdés

Épp kint voltam etetni az állatokat, mikor megláttam vagy 10 csigát egy helyen. Megnéztem őket, szerintem a legtöbb üres csigaház. Támadt egy idióta ötletem, hogy behozom őket és csinálok egy csigafarmot :DD Körülnéztem az udvaron, most van 20 csigám egy dobozban. Raktam be nekik füvet meg zöldséget, fogalmam sincs amúgy, mit esznek és hogyan élnek, de gondolom zöldeket esznek. A napot vagy az árnyékot szeretik? Szerintetek képesek szaporodni így? Már ha élnek. Mi van velük egyáltalán ilyenkor? Télen téli álmot alszanak avgy mi? Most a sok eső miatt lehet, hogy megdöglöttek? 10 perce hoztam be őket, eddig egy mozdult meg. kimászott a házából, most meztelen:D Így is eléldegél? Miért hagyta el a házát? Ha kijött belőle, vissza tud menni és újra a hátán hordani? Ha lefestem a házukat temperával, lesz bajuk? :DD

[link]


2015. szept. 30. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez XD, amúgy aranyos.


Az a kicsi csiga egy meztelen csiga. olyat nem tud egyik se, hogy csak úgy elhagyja a házát. Ez a pici csak elbújt az egyik csigaházban.

Csigának amúgy a füvet nem igazán eszi meg, minden mást igen. Egyik kedvence a saláta. De amúgy akármit megrág.

Ezt írták neten:

"Banánt, almát, vagy uborkaszeleteket, friss (és megmosott) zöld leveleket. Ide sorolhatjuk például a gyermekláncfű levelét, a fejes salátát és a spenótot. Kerüljük az egzotikus növényeket, melyek nem honosak csigánk természetes élőhelyén. Természetesen a csiga hamar tudtunkra adja, milyen növényeket nem szeret, azzal, hogy nem eszi meg azokat. A vízbe áztatott macskaeledel (kis mennyiségben) szinte ellenállhatatlan csemege egy átlagos csiga számára."


Ilyenkor még nem vonulnak el a hideg elől. Ha a bejáratnál nincs egy fehér "fal", akkor vagy ébren van, vagy halott. Ha ott a fal, akkor alszik. Ha fekete, akkor halott.


Az árnyékot és nedves helyet szeretik, a lényeg, hogy ne száradjanak ki. (de meg se fulladjanak a vízbe)


A házukat meg nyugodtan lefestheted.


Azt hiszem ennyi :D

2015. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen mikor télre bezárkózik.


[link]

2015. szept. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor csinálok egy színes csigafarmot :D

Csak az a baj, hogy szerintem a többség halott. Nincs olyan fehéres fal. De miért halhatott emg szinte mind? kint nem is igazán találtam olyat, amin lenne fal. Ha belenézek, egyikben sem látok semmit, ha átvilágítom lámpával, akkor sem. Ha lenne benne csiga, azt látnám? Most az egyik házból kijött amúgy valami undorító vékony sötétzöldes fonál. Az mi lehet?

2015. szept. 30. 18:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak állatok (rovarok is többek között), amik megeszik a csigát. De amúgy sokmindentől elpusztulhattak.


Szerintem várjál vele kicsit, majd előjönnek, ha észreveszik, hogy van kaja a közelben. Amúgy ha ilyen zöld valami jött ki, abba valószínűleg laknak, mert a zöld nyálkás cucc az ürüléke.


A lényeg, hogy nedvesebb helyen legyenek (de ne hidegen). Amúgy szívós állatok, sokmindent kibírnak.

2015. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tehát ha bespriccelek egy kis vizet nekik, nedves lesz a föld, az jó?

Amúgy rájöttem, hogy élnek, vagyis némelyik:

[link]

Most így fest a színes csigafarm:

[link]

:DDD

2015. szept. 30. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy ilyen egész festésre gondoltál...azt hittem, csak jeleket, meg ilyen apróságokat...Remélem bírni fogják ezt a teljes festést is. Amúgy szépek lettek :D
2015. szept. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre nincs bajuk, eszik a salátát :D
2015. szept. 30. 22:56
 8/10 Szabina.. válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez a festés olyan jót tenne nekik, ugyanis egymáson keresztbe-kasul is másznak ugye és ha lenyelik a festéket több mint valószínű hogy elpusztulnak.
2015. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Kérünk még képeket:)
2015. okt. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Meguntam és elengedtem őket :D

Azért megnézném azt, aki megtalálja őket, aki meglát egy piros, sárga, kék stb. színű csigát mászni az udvarában :D

Bár az eső biztos lemosta már.. :)

2015. okt. 23. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!