Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha egy felnőtt medve súlya...

Ha egy felnőtt medve súlya kb.400 kg, akkor azt jelenti hogy 4 db.100 kilós edzett ember erejével ér fel?

Figyelt kérdés
van benne valami, vagy így ez hülyeség?
2010. márc. 15. 01:35
 1/8 A kérdező kommentje:
szóval arra akartam ezzel kilyukadni hogy ha 4 100 kilós emberke rárontana a macira, ereje teljükben lévő emberekre gondolok jó fizikummal, akkor kb azonos ellenfél lenne a medvének a súlyából adódóan, vagy ugyanúgy szétszaggatna 4 embert is mint egyet? és nem lenne puskájuk, esetleg szúró-vágó szerszámok.
2010. márc. 15. 01:38
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég megalapozatlan elmélet...

Nagyon sok helyen hibádzik, de leginkább ott, hogy míg egy robosztus állat meg sem érzi ha megütöd teljes erőből, a medve 2 hústorony embert is ledönt a csapásával, a karmaival pedig egyből harcképtelenné teszi. Fegyver nélkül eléggé esélytelenek szegény emberek.

Egyébként a súly és az erő nincsenek összefüggésben egymással, hiszen a medve se csak izomból áll.

2010. márc. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A medve harap és karmol és inkább ez szokott lenni a veszélyes, nem az hogy agyonlapítja az embert. Persze abba is belehalhat, de akkor a medve 2 méteres ugrásokban közlekedne. Szóval ha meg elvezed a medvétől a természet adta "fegyvereit" akkor az ember kerül előnyben, mivel neki nem kell mindig kés a harchoz.
2010. márc. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
nem,mert az 400 kiló izmos lény karmokkal,míg az 4 100 kilós valszeg kövér ember.de mérleghintán és egy fizikai példában,ahol tehetetlenséggel számolzs ugyanannyi
2010. márc. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
még jó hogy írtam hogy ne kövérnek képzeld el hanem izmosnak, erősnek. a konditerem simán szül magából ilyen embereket, de akik csak kemény fizikai munkát végeznek és nagyobb darabok ők is állnak ilyen szinten. és azért írtam a szúró-vágó szerszámokat hogy kb. egy szinten legyen a maci "fegyverzetével". de köszi a válaszokat, várok még véleményeket.
2010. márc. 15. 02:05
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

fél kettőkor ezen töröd a fejed? normális vagy?

off...

amúgy logikusabb lenne 5 darab 80 kilós emberrel számolnod, az a BMI index szerint orvosilag és biologiailag is megfelel egy átlagos erős sportos felnőtt ember súlyának. amúgy mindenkinek sportosnak kéne lenni, de mivel kimentjük magunkat a természet törvényei alól (futás, vadászat), elkorcsosulunk, elsorvadnak az izmok és zsír lép a helyükbe

2010. márc. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szerintem ha 1 erős him oroszlán 1 ütésből eltudja szedni 1 átlag ember fejét akkor 1 medve nagyobbdarab ketté és üt 2 embert:D meg az a másik hogy olyan bundája van gagyibb fegyverek megse ártanak neki akkor az ütés vagy még a szúrás is elég csekély lenne de viszont vadásztak medvére régien sima kő és fa eszközökkel de gondolom nem veszélytelenül
2010. márc. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, viszont lattak olyan orangutant, amely 250 kilos sulya ellenere egyetlen ujjon csungott egy fan. Melyik ember kepes erre?
2010. ápr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!