Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Achát csigát tartók, tudnátok...

Szabina.. kérdése:

Achát csigát tartók, tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne a csigákkal kapcsolatban.

Az egyik, ugye fontos a változatos étel biztosítása számukra, de milyen gyakran kell őket etetni és milyen mennyiségben?

A másik, ami fontosabb tudom messze még a nyár, viszont akkor 40 fok is lehet. Kell valamivel hűteni őket, ha igen mivel? Vagy elég ha biztosítjuk számukra a folyamatos páratartalmat?

Végül pedig a családdal nyáron sokat vagyunk vidéken, mennyire bírják az utazást (ebben az esetben 1,5 óra az autó út) és miben érdemes őket szállítani? Vidéken kivihetem majd őket az udvarra mászkálni egy kicsit vagy tartózkodjak ettől?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. okt. 11. 21:50
 1/2 hollófernyiges ***** válasza:
Alapesetben naponta kell nekik enni adni, annyit, amennyit megesznek vagy kicsit többet, de másnap szedd ki a maradékot. Ha több napra ott kell hagynod őket, az sem katasztrófa, csak tegyél be nekik nagyobb mennyiségű nehezen romló kaját (saláta, alma ha szeretik, esetleg macskakaja). A meleget bírják, (de ne legyenek tűző napon), fontos hogy a földjük nedves legyen, sőt az az igazi ha van egy sekély tálca vízzel, amibe belemászhatnak. Napközben legtöbbször beássák magukat a földjükbe és alszanak így tökéletesen szállíthatók. Ki lehet tenni őket a fűre (ha nem volt vegyszerezve) csak vigyázni kell rájuk, mert pár perc alatt el tudnak szaladni :)
2015. okt. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm! :D Boldog vagyok, hogy vihetem őket nyáron magammal. :D :D
2015. okt. 14. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!