Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kecskét szeretnék tartani....

Kecskét szeretnék tartani. Milyen idős kortól van teje? Csak a nősténynek, vagy a hímnek is? Naponta 1x vagy 2x kell fejni? Mi történik, ha időhiány miatt nem tudom megfejni? Mit lehet még tudni a kecsketartásról, ami fontos?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

"Csak a nősténynek, vagy a hímnek is?" Ez betyár!

Ezzel a kérdéssel jelöltethetnéd magad az év leghülyébb kérdezőjének. Az esélyeid kiválóak.

2010. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem inkább ne tarts kecskét...meg semmilyen állatot :-)) komolyan!


1. Csak a nőstény kecskének van teje. Miért, téged talán az apád szoptatott? (Itt most ne gondoljon senki arra...)

2. Nincs olyan, hogy időhiány, ha az ember állatot tart!

2010. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a kecske emlős állat, és a kecsketej a kiskecske táplálására lett kitalálva, ezért csak a nősténynek lehet teje, és neki is csak akkor, ha már született gidája. utána folyamatos fejéssel lehet fenntartani a tejtermelést. A "meg nem fejés" gondolom nem lehet valami kellemes, begyulladhat a tőgye.. olyasminek képzelem mint a nőknél, amikor valami miatt nem tudnak szoptatni és "bedurran" a mellük.. de ha ennyire lövésed sincs a kecskéről inkább ne tartsál!
2010. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne tarts kecskét!!

Ne árts a fajtársaimnak...

2010. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mint ahogy az előttem szóló leirta, a nősténynek van teje, miután lett kisgidája. általában naponta 2szer fejik, vagyis reggel, illetve este, és fontos az időpont is, hogy mikor szokik rá, utána mindig akkor fog várni... hát időkihagyással esetleg gyulladás, vagy simán elapad és nem lesz teje, addig még újra nem szül kisgidát... fontos a körmét rendbe tartani ezek mellet... vagyis félévenként körmölni...

nekünk van kecskénk, és bizony 16 évesen én gondozom, és figyelni kell rájuk, szóval ha nem értessz hozzá én sem ajánlom hogy tarts...

2010. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem szólók is írták, a gida helyett veszed el a tejet! Ehhez szükséges, hogy fedeztesd a kecskét, megszülessen a gida, utána tudod fejni. Felejtsd el az állattartást, ha nem vagy képes egy nyomorult könyvet a kezedbe venni, és utánaolvasni. Ha a könyv nem elérhető (könyvtár??) akkor is elég, ha a neten kezdesz kutakodni. Nem csak innen lehet infót szerezni, a google jóbarátod!!
2010. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

1. Én is itt szoktam kérdezgetni ha kézenfekvőbb...

2. gőzöm sincs a lovakról de holnaptól lovagolni járok...

Attól még, hogy te semmit nem tudsz a kaméleonról attól még vehetsz egyet! És az eladónak úgyis mindent tudnia kell!!!

2010. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt veszel egy állatot, utána olvasol. Ez a minimum. Amikor lovagolsz, akkor valaki ért a lóhoz, de nincs saját lovad, mert nem értesz hozzá. Nem ugyanaz.
2010. márc. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: és NEM, ha nem értesz a kaméleonhoz, NE VEGYÉL!!
2010. márc. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!