Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Osztályállat, állat az iskoláb...

Osztályállat, állat az iskolában. Hatósági enhgedélyhez kötött a, , tantermi állat" tartása? Akinek már van -nem terápiás- állata az iskolában, az hogy fogott hozzá? Csak azmigazgatótól kért engedélyt?

Figyelt kérdés

#állat #hatóság #tanterem #osztályállat engedély
2015. nov. 20. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azmigazgató :D Ez tetszik.

Szerintem csak az igazgató engedélye kell, meg persze az egész osztály együttes beleegyezése, mivel az állattal foglalkozni kell a szünetekben is.

2015. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyilván kutya,macska nem lehet mert az "nagy" és összevissza futkosna a suliban,meg azért eléggé furcsa lenne ha egy kutya az osztályban sétálgatna óra közben,kémián pl. leverné a kísérletet...és azért tüzes kísérletnél ez elég durva lenne,de egy hal vagy egy tengerimalac...(tehát valami kisebb méretű állat) lehet szerintem.Mi is filózunk az osztállyal egy halacskában,és a tanárnő is kezd beleegyezni :) De azért nem úgy van,hogy például lesz egy halatok és az ott vidáman úszkál....hanem figyelni kell nehogy túletessétek és meghaljon,vagy ellenkezőleg (éhenhaljon),aztán minden suliban van egy ilyen "degenerált kis buz.gyerek"aki lever az akváriumot, ki is kell takarítani +az akváriumot is kell takarítani a helyét (terrárium,akvárium,ketrec,kalitka stb.) ha a tanár megengedi akkor tényleg felelősségel kell bánni vele :)
2015. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Az sem utolsó szempont, hogy az osztály mennyire megbízható ilyen téren.

Az én régi osztályomban voltak olyan degeneráltak akik minden létező folyékony cuccal megöntöztek egy szerencsétlen kaktuszt. A pisitől kezdve a Fantán át a vegyszerekig minden volt azon a szerencsétlenen. Na most képzeld el ezt mondjuk egy halnál.

(A virág túlélte, ballagás után hazavittem a kaktuszmániás anyámnak, aki rendbe szedte.)

2015. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk egy osztálynövényünk volt tavaly, Bimbi, de még azt sem voltunk képesek életben tartani... Idén kaptunk új osztálynövényt, ifjabb Bimbit. Meglátjuk, mi lesz vele.


A másik osztálynak van egy akváriuma tele halakkal. Elvannak már 3 éve, de igazából az osztályfőnökre marad az akváriumpucolás, etetés stb. Az osztálynak max 2 napig volt érdekes.


A mi sulinkba nem kellett semmilyen engedély, még az igazgatóé sem, csakis az osztályfőnöké. Bár egy komolyabb állatnál, mint pl. a tengerimalac, gondolom az igazgatóval is egyeztetni kell.


Szerintem egyébként fölösleges, mondhatni kínzás az állatnak. Úgysem fogtok vele foglalkozni, jobb esetben etetitek és ennyi. A suliban óráitok vannak, akkor nem értek rá, legfeljebb a 10 perces szünetben tudnátok kezdeni vele valamit, már ha épp nem tanultok a következő órai dogára vagy nem házit másoltok. Ki és mikor fogja takarítani, vizet cserélni, etetni? Nem beszélve arról, hogy annak a szerencsétlen lények érzései vannak. Ha nem halról beszélünk, akkor foglalkozni kell vele legalább egy órácskát. Továbbá szegénynek tiszta stressz lesz az a nyüzsgés, ami körülötte van.

2015. nov. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk halak voltak, de nem kellett engedély ahhoz. De volt egy másik osztály, ahol két teknős volt.
2018. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!