Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen fajtában lehet albínó...

Milyen fajtában lehet albínó egy ló?

Figyelt kérdés

albínó: hiányoznak a pigmentanyagok a köztakarójából, fehér szőrzet - piros szem(néha kék)

Azt nem írták, hogy milyen fajtáknál lehetséges ez. Mindegyiknél?


2010. márc. 26. 01:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nahát, én még lóból sosem láttam albínót...(most rá fogok keresni) egyébként fogalmam sincs :)
2010. márc. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én is pont ezért kérdem :) mert tegnap olvastam és eléggé meglepett :) de azt nem írták milyen fajtáknál lehetséges ez. (biztos szép egy ilyen ló :) )
2010. márc. 26. 06:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs fajtához kötve. Egyébként a "szépségnek" (ha te annak tartod, én nem) ára is van, sokkal sérülékenyebb, mivel a pigmentek nem viccnek vannak.
2010. márc. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag nem létezik teljesen albínó ló, csak részleges. Ez valami olyasmi, hogy a génkombincáió ami a teljes albinizmusért felelős,olyan dolgokat okoz ami már az anyaméhben elpusztítja a csikót. Általában az albínó lovak szeme kék. Csak a teljes albinizmus esetén piros, mivel hiányzik a pigment.

Egyébként szerintem ez nem fajtafüggő.

2010. márc. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bármelyik fajtánál előfordulhat, de szerencsére igen ritka genetikai rendellenesség.

[link]

[link]

2010. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

azért tartom szépnek mert egy hófehér ló szerintem szép.

érdekeseket írtatok, köszi :)

2010. márc. 27. 09:34
 7/7 anonim ***** válasza:
arab telivér
2010. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!