Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hol találok ilyen helyet?...

Hol találok ilyen helyet? Valaki járt már ott?

Figyelt kérdés

Magyarországon hol találok róka, hermelin, egyéb prémállat tenyészetet?

Azt tervezem, hogy majd onnan vásárolok pár állatot akik nagyon rossz állapotban vannak, még ha sose lesznek szelídek én akkor is szeretettel gondoznám őket.

Lehet, hogy más hülyeségnek tartja de nem érdekel, nem vagyok kíváncsi azokra akik okoskodni szeretnének, mert ez nekem nagyon fontos.

Tudom mi kell ezeknek az állatoknak, sok állatfajta gondozásával van már tapasztalatom. Tudom, hogy nem egy olcsó dolog és, hogy a vadállatokhoz engedély kell. Így ilyen válaszra nincs szükségem.

Keresztapám foglalkozott ezüst róka tenyésztéssel, de aztán eladta őket és már nem tudja, hogy ki vitte tovább a "bizniszt"..

Ha valaki ismer ilyet kérem írja meg :)



2016. jan. 16. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én csak három dolgot szólnék hozzá, mint szintén állatmenő lelkű.


1. ha úgy hozod el azokat az állatokat, hogy fizetsz értük, akkor újratermeled a kínt. Hiszen a tenyésztők a kapott pénzből újabb állatokat vesznek majd és azokat ugyanolyan szenvedésre ítélik, mint a mostaniakat... ráadásul tapsolnak, hogy jééé, van kereslet, juhé, szaporítsunk még több állatot. Szóval inkább az kellene, hogy a már halálra ítélt állatokat hozod el, viszont ők ugye azért várnak azonnali nyúzásra, mert betegek. És itt jön a második dolog...


2. a prémes tenyészetekben nem az a legnagyobb probléma, hogy nem megfelelő az emberrel való kapcsolatuk és nem szelídek, hanem az, hogy ott nagyon minimális időtartamra tartanak állatot, így az egészsége nem számít. Így az ételük többnyire rossz és komoly egészségügyi problémáik vannak. Ráadásul az ilyen helyeken prémre szelektálnak, nem egészségre, így sajnos az idegrendszeri problémák is elég komolyak...

Saját tapasztalatból beszélek... mi elhoztunk egy nőstényt prémestől, három hónapnyi szenvedés után derült ki, hogy máj-vese és szívbeteg, ráadásul annyira idegbeteg, hogy semmit nem tudunk vele csinálni. Próbálkoztunk sokat, három hímet tépett szét egy-egy kattant pillanatban, hiába voltak ivartalanítva :( Azóta sem tudjuk megszelídíteni és gyakorlatilag csak azért él, mert százezreket költöttünk az egészségügyi problémái megoldására a kötődésünk miatt. És ez csak egy állat.. nem több... állatmentő körökben mozogva pedig sajnos az a tapasztalat, hogy ez nem egyedi példa, a legtöbb prémestől kimentett vagy kivásárolt állat már betegen érkezik és 1-12 hónapon belül elpusztul...


3. sajnos bárhol találsz ilyet, már minden 3. ember prémállat szaporításba fog, mert azt hiszik, hogy megéri. Beütöd az egyik keresőmotorba, hogy eladó xy állat prémtenyészet és dobálni fogja a találatokat. 1-3 millió közötti összegért igyekeznek megszabadulni a több tíz/száz állatuktól, ők biztos adnak el néhányat is, hiszen nekik úgysem kell, mert bebukták...


Még annyi, hogy a prémesek általában nem várják meg, hogy egy állat nagyon rossz állapotban legyen. Csak kétféle állat van náluk: egészséges és halott. Ha az egyik betegeskedni kezdene, nem költenek a kezelésére és nem várják meg, hogy esetleg a többinek baja lesz, falhoz csapják vagy más módon elteszik láb alól és megy is a nyúzásra... Szóval nehéz úgy kérni állatot, hogy te rossz állapotban levőt szeretnél. Ilyenekhez személyes kontakt alapján lehet hozzájutni, ahogy mi is tettük, hogy a lelkére kötöd, hogy hívjon ha lenne egy beteg és inkább adja oda neked, minthogy kidobja. Akkor viszont az extrém anyagi vonzatra kell felkészülni, mert bizony ezen állatok orvosi ellátása nem áll meg 40-50.000 forint alatt állatonként és alkalmanként... :(

2016. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos ebben nagyon igazad van.

Tudom, hogy borzasztóan nehéz velük, de nem tehetnek szegénykék arról, hogy ilyen betegek hiszen horrorfilmbe illő a tartási körülményük és az az "óriási nagy" hely ahol élnek.. :(

Ettől függetlenül még ugyanígy vágyok arra, hogy elhozzak párat csak már kevesebbe gondolkodok. Előtte sok pénzt össze kell gyűjtenem, ha felmerülne váratlan kiadás.

Az is igaz, hogy ha elhozok egyet akkor csak a helyet csinálom egy következőnek és ez fel tud idegesíteni mert rosszat teszek azzal, hogy csak jót akarok... de ettől függetlenül ugyanúgy megy a tömeggyártás.. :(

Sajnálom, hogy nektek is ilyen kis ideggyenge mentettetek volt.. de nagyon szép, hogy ti is segítettetek rajta.

2016. jan. 17. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:
ha mindenképp menteni szeretnél, akkor szerintem keress meg valamilyen mentőszervezetet és rajtuk keresztül. Ők sok olyan állatot adnak ki ideiglenes vagy végleges gazdihoz, akiket amúgy ingyen tesznek ki és dobnak utcára félhalottan, stb, így a kín nem termelődik újra, te viszont segítettél. Orvosi költségekben meg tényleg a 100.000 forint és felette gondolkodj/állat... :(
2016. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
inkább adj nekem 100.000Ft-ot és megígérem, hogy életemben nem fogok prémesállatot tenyészteni.
2016. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet :) hát nehéz ügy lesz az biztos..
2016. jan. 19. 08:12
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja persze.. azonnal utalom...
2016. jan. 19. 08:13
 7/7 sebváltószerető válasza:

Nemes lelkű ember vagy, több ilyen kellene.

Szerintem nagyobb anyagi háttérrel rendelkezők is belevágtak már ebbe a fába sajnos eredménytelenül.

Nekünk 3 kóbor kutya van jelenleg és 6 cica.

Mind gazdátlanok, kidobottak voltak és hűséggel várták vissza a gazdit valamelyik buszmegállóban vagy hypermarket előtt.

A kapacitásunk elfogyott. Nem ajándékozzuk tovább és nem altatjuk el őket. A továbbiakban saját jószágaink bár inkább családtagok.

Viszont ezzel vége is. A továbbiakban már egy cserebogarat nem tudnánk eltartani.

Erre jön a kenel és a lánc törvény a chip után.

Szegény 80 éves Marinéni, hozzánk mint aktív keresőkhöz hasonlóan fog gondolkozni.

Chip 6000.-

Oltás 5000.-

Kenel 100000-200000.-

Esetleg egy normális kerítés.. 1-2 milláért.

Sajnos Marinéninek ez nem fog megfelelni. Így végzi a kutyus/cica a buszmegállóban. De.. legalább él és vannak ilyenek mint Ti is.

2016. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!