Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Dobozban vagy anélkül temessem...

Dobozban vagy anélkül temessem el őt? Mégis hogy csináljam ezt? El vagyok veszve.

Figyelt kérdés

Most jövök az állatorvostól, és sajnos ma el kellett altatni a macskámat. Hazahoztam, hogy a kertben temethessem el. Hirtelen lett gazdiként és hirtelen jött problémával, még egy szállító boxom sem volt neki, ezért egy párnával és kutyapelenkával kibélelt dobozban vittem el, abban is hoztam haza.


A kérdésem lényegében, hogy eltemethetem-e ebben a dobozban (akár a pelenkával együtt, bár utóbbi nem hiszem, hogy túlságosan környezetkímélő lenne), vagy vegyem ki és...?


Teljesen tanácstalan vagyok, és fel vagyok dúlva, még mindig nem fogtam fel. Most, hogy hideg van, kemény is a föld, nem tudom, hogy kéne ezt kiviteleznem... És őszintén szólva, idegenkedem tőle, hogy holtan viszontlássam szegénykémet. :(


Elég sürgető kérdés lenne. Bármilyen segítségnek örülnék.



2016. febr. 8. 13:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnézést a bizarr kérdésért, de soha nem volt ilyesmivel dolgom ez előtt, és most is minden tőlem telhetőt megteszek érte.
2016. febr. 8. 13:17
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
Mindegy!
2016. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
64%
Szia! Az én cicám márciusban ment el, mi egy dobozkát kibéleltünk és abban temettük el, a kedvenc játékaival.
2016. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne temesd el dobozzal együtt!!!!!!


Azzal nem tudok mit csinálni, hogy nem akarod holtan viszont látni, ezt hozta az élet, ezzel kell megbirkózni.

Mindenképpen lebomló anyagban temesd el!!!!


Ha más nincs (fa doboz) egyszerűen tekerd egy lepedő darabba, és abba temesd el.


A föld fagyosságára szintén nem tudok olyan tanácsot adni, amitől csak úgy keletkezne egy nagy gödör benne, meló nélkül.

Temetések télen is vannak, ilyenkor nehezebb a sírásók dolga.

Nehezebb, dolgozni kell vele.

2016. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Sok állatorvosnál van olyan lehetőség, hogy otthagyod a tetemet és ők hűtőben tartják mindaddig, míg a velük szerződéses viszonyban álló hivatalos temetési vállalkozó vagy egyéb feldolgozó el nem viszi. Természetesen neked fizetned kell a megfelelő költségeket.
2016. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mélyre kell ásni hogy más állat ne kaparja ki (másfél méter). Nem egyszerű. Ha most valamiért nem sikerül kiásni a gödröt, akkor beteheted a fagyasztóba (tudom, nem guszta). Ha nem akarod látni holtan és a doboz papírból van, akkor temesd el nyugodtan a dobozzal együtt.
2016. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom a doboz, egy karton-doboz, ami lebomlik természetesen. Mostanában napközben felolvad a hajnalban megfagyott földfelszín, úgyhogy egy 60-80 centis gödröt simán lehet neki ásni egy félórás munkával szerintem. Egy félreeső szegletbe temesd, ahova nem tervezel faültetést, vagy nagyobb földmunkákat az idén, vagy jövőre...
2016. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A gyepmesterre gondolsz, elmondom neked, elpusztult a cicám,és gondolkoztunk rajta,mit tegyünk vele,mert sajnos nincs udvar,kert,ahova eláshatnánk. Én mondtam,vigyük ki az erdőhöz,ássuk el,akkori párom mondta,hogy nem akarja,hogy kiszagolja valami róka. Felhívtuk a gyepmesteri telepet,mondták, vihetjük. Sose fogom elfelejteni,szegényem testét megfogták,és amikor azt hitték már nem láthatom,mert csukva volt a kapu, fogták,és bevágták egy konténerbe,azt hittem szörnyet halok. Én annyira ki voltam akadva, sose viszem oda többet egy állatkámat se!
2016. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sajnálom. Napra pontosan két hónapja temettem el öreg cicánkat.


Nyugodtan eltemetheted a dobozban. Nem tudok indokot arra, hogy ez gondot okozna. Ha neked így könnyebb, megteheted.


A földtől nem kell tartanod. Ha fagyott, akkor is csak egy felső réteg szokott az lenni, de most az is fel van ázva. Én, ma délelőtt ástam fel a konyhakert egy részét.


Sokan úgy tudják, hogy nem szabad otthon eltemetni. Ha valaki, netán, ezzel nehezítené a helyzeted: nem így van.

A nem emberi fogyasztásra szánt állati eredetű melléktermékekre vonatkozó állategészségügyi szabályok megállapításáról a 45/2012. (V. 8.) VM rendelet szól.


9. § (1) Az elhullott kedvtelésből tartott állatok és a lófélék hullája

a) az állattartó ingatlanán, az elhullott lófélék hullájának kivételével, legfeljebb évi 100 kg össztömegig elföldelhető a 10. § (2) bekezdése szerinti feltételek betartásával,…


10. § (2) Elhullott állatok elföldelése ott végezhető, ahol a talajvíz legmagasabb szintje a talajszint alatt 1,5 méternél nem emelkedik magasabbra. Az elföldelést úgy kell végrehajtani, hogy a felszín alatti víz mindenkori maximális nyugalmi vízszintje és az elföldelés mélységi szintje között legalább 1 méter távolság legyen. Az elföldelés helye és a szomszédos ingatlan határvonala között legalább 1,5 méter távolságnak kell lennie.


Nem szokott gond lenni a szomszédtól való távolsággal, pláne egy cica esetén; de jobb betartani. Inkább azért, hogy más ne háborgassa a helyét.

Mélyre nem kell temetni, hiszen a talajvíztől való távolság a fontos.


Koromnál fogva már több kutyát és cicát kellett eltemetnem. Mindig nagyon fájó szívvel, férfi létemre, könnyezve tettem, de nem hagytam volna másra ezt a feladatot. Mindegy volt ugyan nekik, de magam miatt nem volt mindegy.

Ha nagyon nehéz neked, hogy te temesd el: biztos van, akit megkérhetsz rá. Hiszen néhány ásónyom; néhány lapát föld. Ha ilyenre kérne valaki, habozás nélkül segítenék. És biztosan nem én vagyok az egyetlen.

2016. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekem egy nyuszim pusztult el az ősszel. Doboz nélkül temettem 1 méter mélyre. A napokban szétcincálva találtam meg az udvarban... kiásta és széttépte feltehetően egy nyest. Borzalmas érzés volt látni. Mivel hideg van, nem bomlott még el, csont, hús, bőr, szőr.. rettenetes volt. Tél van, alig van élelem, ezért most különösen nagy az esélye, hogy kiássa valami. Nem kis munka, de ha nem szeretnél a helyzetembe kerülni, mélyebbre ásd, mint egy méter és dobozba temesd.
2016. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!