Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha húshiány állna be, milyen...

Ha húshiány állna be, milyen állatot lehetne a legkönnyebben házilag a húsáért tenyészteni, ami lehetőleg kisigényű és hamar sokasodik?

Figyelt kérdés
Én elsősorban kisebb rágcsálókra gondoltam pl. egér, patkány, tengerimalac. Nektek milyen ötleteitek vannak? Esetleg tudtok történeteket a háborúból vagy a Rákosi-rendszerből, amikor otthon tenyésztettek húsnak ilyen tanyát-nem-igénylő állatokat?
2010. ápr. 1. 12:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nyúl, ami még ide sorolható.
2010. ápr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is a nyúl lenne az, bár hallottam valahol, hogy a 2. vh.alatt sokan nutriát ettek.
2010. ápr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
57%
egyél patkányt, vagy embert. szülj gyereket és vágd le ha húshiány állna be. ez a kérdés komoly???? esetleg el tudnmád képzelni, hogy NE egyél húst? van olyan alternatíva is, és ha belegondolsz, az a gabona amit egy állat megeszik, az is pénzbe kerül, és ahhoz képest többet kell rákölteni, mint amennyire jóllakna az ember vele. csak nem kéne korlátoltan gondolkodni... húshiány...huh
2010. ápr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

12:25


1. Növényevő rágcsálókat ki lehet küldeni az udvarra zabálni, vagy ha lerágnak mindent akkor a mezőn otthagyni egy darabig egy elkerített helyen, vagy hozni zöldet a mezőről.


2. Van veteményeskertünk, onnan lenne a mi számunkra szolgáló növény


3. Olyan gyorsan nem tudna újrateremni a kert, amilyen gyorsan megszületnek és vágási korba érnek a rágcsálók.


4. Húshiány esetén valszeg a zöldség, gabona ára rohamosan felugrana a nagy igény miatt, talán annyira, hogy meg se érné vásárolni, csak termeszteni, vagy lopni.

2010. ápr. 1. 12:31
 5/14 anonim válasza:
79%
Nem éri meg az ilyesmi. Ahhoz, hogy egy kalóriányi állati hús keletkezzen (tehát hogy hízzon az az állat), tíz növényi kalória felhasználsára van szükség. Ez kilenc kalória pazarlás.
2010. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Rovarok, de igazából minnél kisebb az élőlény, annál jobb, manapság pl egy génmódosított baktériumturmixot is el tuodok képzelni, bár az már nem állat.
2010. ápr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
62%
termessz krumplit, arra szánd az időt, ne szerencsétlen állatok lemészárlására.
2010. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha a nyulat csak kizavarod az udvarra kajálni, akkor az nem fog túl sokáig élni... Másfelől viszont a mixomatózis szinte minden nyulat elér, lévén, hogy szúnyogok terjesztik. Ez pedig szinte biztosan halálos kimenetelű betegség a nyúl számára. (és ha egy nyúl megbetegszik mondjuk az alomból, akkor szinte biztos, hogy a többi is, mert ugye, a szúnyog néha átreppen az egyikről a másikra, meg ilyenek...) Az oltáshoz meg nehéz időkben fogalmam sincs, hogyan juthat hozzá az ember könnyen. Aztán van még ezerféle betegsége a nyulaknak... Viszont van egy csodálatos növény, a neve burgonya, vagy másképpen krumpli, azon el lehet élni jó sokáig. És ráadásul el lehet raktározni is, meg minden. :)
2010. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
73%
n örülök h még vki rajtam kívül a burgonyát említi :)
2010. ápr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is a nyúl a legjobb, de tényleg vigyázni kell, mert elég érzékenyek a betegségre. Nekünk is volt régen. Ha tudsz szerezni réti szénát meg és hasonlókat, akkor a tartásuk sem kerül sokba.
2010. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!