Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha húshiány állna be, milyen...

Ha húshiány állna be, milyen állatot lehetne a legkönnyebben házilag a húsáért tenyészteni, ami lehetőleg kisigényű és hamar sokasodik?

Figyelt kérdés
Én elsősorban kisebb rágcsálókra gondoltam pl. egér, patkány, tengerimalac. Nektek milyen ötleteitek vannak? Esetleg tudtok történeteket a háborúból vagy a Rákosi-rendszerből, amikor otthon tenyésztettek húsnak ilyen tanyát-nem-igénylő állatokat?
2010. ápr. 1. 12:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem van itthon egy 1,5kg törpenyulam de ő családtag, úgyhogy inkább leszoknék a húsról mert lehet mással is helyettesíteni.
2010. ápr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk is volt tyúk, aki aggkori végelgyengülésben halt meg, de azért ne essünk már túlzásokba....
2010. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
65%
Én ettem tengerimalacot, dél-amerikában nyúl helyett tartják, vannak kifejezetten hústermelésre szelektált állományok (forrázni kell, nem nyúzni). A nutria is finom, valamint ha van rá lehetőség, ősszel a kukoricán felhízott borznak is jó a húsa és a zsírja. Amúgy az erkélyen is tartható kis ketrecben a fürj, annak jó a tojása és a húsa is, könnyű keltetni géppel. A krumpli persze sokkal humánusabbnak tűnik (nem sikít amikor pucolod, és nem is néz rád), de egyél nyugodtan húst, az embernek kell az állati fehérje, még ha a meggyőződéses vegetáriánusok most neki is állnak lepontozni.
2010. ápr. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
75%
ott a tejtermék... az legalább nem visít a fájdalomtól, csak azért mert vacsorázni akarsz (pedig tudnál gyilkosság nélkül is)
2010. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!