Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért kell becézgetni az...

Miért kell becézgetni az állatot a kérdésfeltevéskor?

Figyelt kérdés

Pl. kutyi, cicu, nyuszimuszi... kucu, öntyömpöntyöm, unyukapunytuka...

Értem én, hogy szeretik az állataikat az emberek, én is imádom a saját kutyámat (nem kutyulimutyuliputyuli... KUTYA) és macskáimat (akik nem cicumicuk, maximum cicák)... De nem értem, miért kell becézgetni...


2010. ápr. 6. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Mert az örim olyan ari!

Neked meg öri hari!


XD

2010. ápr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Azért, hogy a hozzád és hozzám hasonlóan fogalmazóknak legyen min röhögni. :-)
2010. ápr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
a hörcsögömet leggyakrabban gringumungunak hívom XDD (az igazi neve Gringo). a macskát meg csak tündérkémnek :') És miért? Pusztán azért mert így esik jól, más oka nincs..
2010. ápr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
22:47 - De egy internetes oldalon így teszel fel kérdést velük kapcsolatban?
2010. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy hogy hívod, de ha felteszel itt egy kérdést vele kapcsolatban, azt írod ki, hogy "A macskám ikszipszilonkettőká..." nem? :)

Na én azokra értem, akik már nem "macskát" hanem cicumicuputyukát írnak helyette...

2010. ápr. 6. 22:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Mondom, minket akarnak szórakoztatni, hogy röhöghessünk egy jót rajtuk egy fárasztó munkanap után. :-)

Amúgy 5 nimfapapagájom van, általában a nevükön szólítom őket, amire hallgatnak is, ha valamelyik valami rosszat csinál, akkor "MADÁR!!!", az egyik nagyon szereti a simogatást, és ha dörgölőzik, akkor "kis kéjenc"-nek hívom, az anyukája pedig nagyon szereti a tökmagot, és ha meglátja, hogy van nálam, addig nem marad nyugton, amíg nem kap, úgyhogy ő meg olyankor "éhenkórász", de a net más, és aki neten kérdezve becézgeti a mütyűrkéjét, azon én csak mosolygok. :-)

2010. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Én a bbbüdös kandúromat csak simán Pöööcsnek becézem, mert egy igazi bunkó a lelkem, mindenhová odapisil. (Egyébként Yoda a neve, és himalája perzsa.)


Azért becézik az emberek az állataikat, amiért a babáknak meg gügyögnek. Egyszerűen kiváltja belőlük az aranyosság...

2010. ápr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez (vagy hasonló) ihlette a kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__774092-te..

2010. ápr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nagy része antropomorfizálja az állatát, azt hiszi, hogy hasonló igényei vannak, mint egy kisgyereknek. Azután meg csodálkozik, ha a cicuka kiszökve az utcára kemény streetfighterré válik, a tekike meg leharapja a pici fiacskájának az ujját, amikor kiveszi a tercsiből a napi sétáltatásra. Ezek az emberek nem tudják, hogy a macska agyilag nem igényli (csak elviseli) az ember ápolgatását, ezért van az, hogy ha elkóborol, akkor simán átmegy ragadozóba. A kutya mondjuk más dolog, ott a közös evolúció során kialakult egy kötődés a két faj között, ezért keresik a kóbor kutyák az ember közelségét. A teknős meg egyenesen gyűlöli, ha kiveszik a helyéről, ezért próbál menekülni, vissza a vízbe, ("de aranyosan szaladgál a szőnyegen") majd kimerülve behúzódik a páncéljába ("na elfáradt a vidám szaladgálásban, visszarakom a helyére"). Az én állataim (van elég sok, összesen kb. 300 egyed, madarak, hüllők, kutyák, kisemlősök) szelídek, de jól elvannak az állandó zaklatás nélkül, ha akarnak odajönnek hozzám. Más persze az, aki játékként (gyerekek), vagy gyerekpótlékként (felnőttek, öregek) társként tartja az állatát, az nyilván még szorosabb érzelmi kapcsolatban van vele. De úgy gondolom, hogy nem a becézgetéstől, a ruhácskáktól, és a nasiktól fogja jól érezni magát az állat, hanem attól, hogy minden természetes igényét kielégítjük, ha ebben benne van a társként való kapcsolat, akkor azt is. Szóval kissé eltértem a tárgytól, a lényeg az, hogy sokan kisgyereknek gondolják az állatukat, és így is beszélnek róla. Na ezért szerintem. (Most majd elindul a lepontozásom, gondolom, mert egy lelketlen állat vagyok... Ja nem csak simán lelketlen...)
2010. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!