Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kölyök kutya összeszoktatása...

Kölyök kutya összeszoktatása egy felnőtt macskával? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves nőstény cicám. Kinti-benti cica. Az egyik szomszéd kutyájával nagyon jól kijön egy másikkal viszont egyáltalán nem.. A helyi állatvédőktől szombaton örökbefogadunk egy 3 hónapos vizsla keverék szuka kutyát. Nagyon energikus, játékos, mint egy átlagos kölyök. Nagyon félek, hogy a kutya játszani akar majd a cicával, aki megrémül és világgá megy.. Kertes házba lakunk, de a kutya bent lesz, a cica amikor itthon vagyunk akkor bent van, de ha elmegyünk itthonról akkor kirakjuk és éjszaka se lehet bent. Hogy lehet a legkönnyebben összeszoktatni őket?(A cicának minden szobába bejárása van.) Jobb az első találkozásnál pórázon tartani a kölyköt vagy nyugodtan elengedhetem? (A kutyust a héten találták, így a parancsokat még nem ismeri, de természetesen járunk majd kutyasuliba ha eléri azt a kort.) Hogy tudom majd éreztetni a cicával, hogy ő is fontos számomra és, hogy nem akarom lecserélni annak ellenére, hogy sokat kell majd az első hetekben foglalkoznom a kutyával mivel még nem szobatiszta? (Jó a kapcsolatom a macskámmal, az ölemben is szokott aludni)

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm. 😉



2016. máj. 18. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira cica és kutya függő.

A mi macskánk 1,5 éves volt, mikor hazahoztuk a kutyát. Elég domináns macska, nem is túl barátkozós, meg eddig nem volt mellette másik állat. Viszont a szomszéd kutyával Ő is bandázott.

Féltünk is, hogy lepofozza a 10 hetes kutyát vagy agresszív lesz vagy hogy majd "megsértődik".

De semmi nem történt.

Mi az elején összeengedtük Őket, persze úgy hogy mi is ott voltunk. Mindkettő megszaglászta a másikat és az egyik ment jobbra a másik balra.

Kellett 1-2 hónap, de ma már nagyon jól elvannak. A macsek az elején tényleg osztogatott pofonokat, de a kutya nem igazán vette fel.

Most már ott tartunk, hogy ha a macska hoz haza egeret, akkor leteszi a földre és a kutyával együtt kergetik. Az elején még morgott és fújt a kutyára, ha az oda mert menni az egeréhez.

A macska nem ment világgá és láthatóan nem is sértődött meg :)

2016. máj. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én annak idején 2 macská szoktattam össze, de hasznosak lehetnek az én tapasztalataim, kivitelezéseim, ezért leírom.

Mi a garázsban (lényeg, hogy 4 fal között) ismertettük meg a cicákat egymással. Először bevitten az újonnan hozott cicát a garázsba, hogy ismerkedjen a hellyel (kb fél órát volt bent), aztán a testvérem a "régi" cicánkat fogta, én pedig az "újat". Ez fontos lehet, mivel van a közelükben olyan ember, akiben megbíznak, ha félnek akkor van kihez bújni stb. Óvatosan közelítettük egymás felé a két cicát, megszaglászták egymást és mikor már bátrabbak lettek akkor odamentek egymáshoz, kergetőztek, játszottak stb. Ha esetleg van macskahordozótok akkor tegyétek bele a macskát és egy ideig csak elkerítve ismerkedjenek. Nem tudom milyen a kutya személyisége, de én biztos tennék rá szájkosarat, nehogy baj legyen (nem tudni, hogy hogy viszonyul a macskákhoz).

Én nagyjából ennyit tudtam segíteni, remélem minden rendben lesz és mihamarabb megszokják egymást! Sok sikert! :)

2016. máj. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 😉 Remélem, hogy könnyen menni fog.. a kutyus természetéről nem sok információnk van, most két másik kutyával van egy kennelben. Igazából a cica bennem bízik és a kutyát is én vinném kutyasuliba, vagyis én lennék a "falkavezér". Ilyenkor inkább a cicát vagy a kutyát fogjam az első találkozáskor?
2016. máj. 19. 14:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel te is írtad, hogy nem tudod, hogy a kutyus hogyan viselkedik ilyen helyzetben, ezért mindenféleképpen a kutyát fogd. A macskádat ismered, a kutyát viszont nem. A kutyus nagyobb sérüléseket tud okozni egy macskán, mint fordítva. Egy macska kevésbé "vérszomjas", inkább visszahúzódobbak, de a macskádat is te ismered. Legjobb lenne ha mindkét állatkát letudnátok fogni.
2016. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek 😉
2016. máj. 19. 16:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Van a macskenak olyan helye, ami magasan van és felmehet? (nincs megtiltva neki)


Pl. egy polc, nagyobb kaparófa vagy "macskavár", asztal, ilyenek


A kertben meg gondolom van fa, vagy fel tud mászni a kerítésre


Bemutatáskor mindenképp hagyni kell a cicának, hogy félrevonuljon, és biztonságos helyről láthassa a kutyát. Ha sikerül tudatni vele, hogy biztonságban van, bármikor félrevonulhat a kutya elől, akkor valószínűleg barátságosabb lesz vele.

2016. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kaparófája van és felmehet a fotelba és annak a támlájára is. A kutyát nem fogjuk felengedni abba a fotelba, neki lesz egy sajátja.  Köszi mindenkinek mindent 😉
2016. máj. 21. 15:20
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek aki segített ;)

Eleinte nehézkes volt, a kutya játszott volna a cica meg fújt rá, de a kutya nagyon gyorsan tanul és kevesebb mint 1 hét alatt megtanulta a hagyd parancsot. Utána már sima ügy volt, a kutyának kiadtam a parancsot és hagytuk, hogy a cica kezdeményezzen. Ma már együtt alszanak. :)

2016. nov. 4. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!