Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Őzet lehet kertben tartani?

Őzet lehet kertben tartani?

Figyelt kérdés

Éppen most láttam kutyasétáltatás közben egy őzikét egy kertben. Sokat járunk arra, eddig nem tűnt fel. 5 perc sétára van a háztól az erdő. Lehetséges, hogy magától beugrott esetleg befogták? Elég furcsa volt így látni, ezért is kérdezem, hogy ez így szabályos?


Lefotóztam:


[link]


2016. jún. 7. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad, büntetnek érte.
2016. jún. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak engedéllyel, az én nagypapám vadvédelmi egyesület tagja, így befohadhat 1 db őzikét legálisan
2016. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Zombi őzike :) Egyébként tilos.
2016. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet ők neveltek regebben es visszament/beugrott. Ekkora kerítés nem tartja vissza:)
2016. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk volt amikor kicsi voltam. Árván maradt az erdőben es a keresztapám (aki vadasz volt) hazahozta. Mi etettuk tejjel cumisuvegbol, de amikor nagy lett, akkor elvittek tolunk, mert mar félő volt hogy átugorja a kerítést es megszökik. Azt nem tudom mennyire volt szabályos, de ez kb 30 éve volt.
2016. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A kerítés egyébként magas, csak ott éppen valami emelvény féleségen állt.

Akkor szerintetek mit csináljak? Ne foglalkozzak vele?


Eddig nem vettem észre hogy ott van, pedig minden nap arra sétálunk. Ő jött oda a kerítéshez kíváncsian nézelődni. Nagyon cuki volt. :)

2016. jún. 7. 21:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Tilos. Kérlek veds fel a kapcsolatot a hozzád legközelebb eső állatvédő szervezettel ha úgy ítéled meg, hogy háziállatkènt tartják!
2016. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor keresek állatvédő szervezetet. Végülis ha van engedélyük nagy baj nem lehet, ha meg nincs akkor kiszabadul az őzike. :)
2016. jún. 7. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!