Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan neveljem a tyúkomat?

Hogyan neveljem a tyúkomat?

Figyelt kérdés
Van egy tyúkom amit nemrég kaptam,de nemigazán tudom hogy mit kell vele csinálni hogy normálisan viselkedjen mert folyton csipog. Amúgy nem azert tartjuk mert meg szeretnénk enni hanem háziállatként. Esetleg ha valkonek van tapasztalata tyúkkal akkor megköszönném a tanácsát.:)

2015. máj. 31. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Jobb lenne neki, ha többen lennének, társas állat.

Egyébként nagyon nem kell és nem is lehet nevelni. Kap enni, inni, takarítod a helyét, és naponta kiengedheted füves területre csipegetni.

2015. máj. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:) igazábol nem mi vettük, tegnap kaptam nagyon aranyos. Az normális hogy elalszik az ölemben?:D
2015. máj. 31. 08:06
 3/4 anonim ***** válasza:
tyukok szeretnek tobben lenni, es jo ha van egy kakasuk is, de vigyazni kell mivel jobb ha egyazerre vannak megveve mivel ha pld lenne 5 tyukod es vennel hozza meg 2 darabot akkor az 5 terrorizalni fogjaa kettot, sot ha kesobb beteszel hozzajuk egy kakast azt is bantani fogjak ezek ilyen rasszista allatok, szarnyas allatok nem szeretik ha simogatjak oket pld de mivel egyedul van szerintem azert is fog hozzatok ragaszkodni
2015. máj. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, valóban társas állat, nekem is volt kiskoromban egy kopasz nyakú bubicsirkém, mindenhova magammal vittem, ha leültünk egy paplanra, ő is ott feküdt velem, autóban mindig az ölemben ült és igen, normális ha elszunyókál az öledben. Vannak kifejezetten barátságos/szelíd természetű tyúkok, pl. a selyemtyúk (ahh, de szeretnék egyszer egy olyat :)), de sztem minden baromfi elég jól kézhez szelídíthető. A legjobb ha szerzel neki egy cimborát, mert tényleg nem mind bírja az egyedüllétet.

Réges régen keltetőgépben keltettünk csirkéket, és az egyik csirke 2 nappal korábban kikelt mint a többi. Egyfolytában csipogott szegény, de ha kivettem és dédelgettem, bezzeg egyből abba hagyta, amikor visszatettem a helyére, megint csiripelt, nagyon nem szerette a magányt.

2015. máj. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!