Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen fajta kutya, macska...

Milyen fajta kutya, macska való nekem?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Nincs még se kutyánk, se macskánk. Én mindkettőt nagyon szeretem és szeretnénk tartani egyet de nem tudom mi illene hozzám, hozzánk.


Kétszobás földszinti lakásban élünk. A szüleim sokat dolgoznak így én leszek többet az állattal. Sokat sportolok, futok, kint a szabadban, de mégsem vágyom mondjuk egy hiperaktív kutyára aki folyton pörög. Nem bírom a kisgyerekeket, nincs sok türelmem hozzájuk. Nagytestű kutya nem érezné jól magát a kicsi lakásban és kistestű meg olyan mint egy kisgyerek...


Ezek alapján mit tanácsoltok? Ha kell még valami infó kérdezzetek.



2016. júl. 5. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Egyáltalán nem olyan mint egy kisgyerek... azért mert kicsi vagy mi? Nemtudom h ez hogy jutott eszedbe,de amugy a kérdésedben egyértelműen tiltakozol a kutyák ellen,akkor legyen macskád... ennyi...
2016. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem kell neked kutya/macska. Nem bántásból, komolyan. Az egy dolog, hogy szereted őket meg aranyosak, de nem kell neked, hidd el.
2016. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kutyát ne, ha nincs sok türelmed. Maximum cicát, abból meg sima házimacskát.
2016. júl. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Volt régen kistestű kutyánk aki 2 másodpercet nem bírt egyhelyben ülni (mint a kisgyerekek) mikor tanítani próbáltam elkalandozott a feje mindenfelé és inkább futkározott

Egyébként köszönöm a válszokat. Ha valóban nem való nekem akkor megfontolom, mert nem akarom hogy az állat érezze rosszul magát.

2016. júl. 5. 10:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig, ha sokat sportolsz és futsz, egy sheltie pl jó választás lenne. Járhatnátok agilityzni.

Tudnod kell, ha kutyát választasz, az első időszakban 3 óránként le kell hordani piszkolni, kelni kell hozzá, sok odafigyelést, türelmet és tanítást igényel. Meg ugye az oltások és chip árát ki kell fizetni. Ha kutyus tartasz, a kölyökkel az első pár hónapban tényleg rengeteg dolgod lesz, ezért mérlegelj, hogy kell-e neked a felelősség és a kötöttség, sokan teherként élik meg, mert abszolút nem erre számítanak. A másik dolog, hogy a kutyus rág, mindent rág. Elérhetetlen helyre kell pakolni a dolgokat, és téged is próbál majd harapni, erről pedig türelemmel kell leszoktatni.

Ha ez így neked, mérlegelés után nem fér bele, tényleg tarts macskát. Őket nehezebb nevelni, de egy nyugodtabb vérmérsékletű ölbecica ritkán pusztít. Őket is kell fárasztani, agyilag is, és akkor egyben marad a ház.

2016. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az hogy nem bír egy helyben megülni,nem attól van hogy kistestű...

Egyébként ha szeretsz sportolni pont hogy egy aktívabb kutya illene hozzád

2016. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább tarts két nyuszit.Az jobban való egy lakásba
2016. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz aktív kutyát ott vannak a bulldogok, mopszok, ők nem szeretnek sokat futkározni, természetesen séta nekik is kell. Cicának a sima házimacska is megfelelhet, vagy valamilyen lusta fajtatiszta, pl perzsák, ragdollok. Viszont velük is kell ugyan úgy játszani, foglalkozni. Ha úgy érzed, nem mindig lenne ehhez kedved, tarts valamilyen kisemlőst inkább. Ha elég felelősségérzeted van(nekem is vt már még tőled fiatalabban is)akkor bele lehet vágni. Esetleg ugorj el a könyvtárba, és lapozz át egy cica, meg egy kutyafajtákról szóló könyvet. Az már nagyon jó kezdet, hogy nem külső "cukisági" tényező alapján akarsz választani, hanem belső tulajdonságok alapján.
2016. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!