Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a hörcsögöm,...

Hogyan vegyem rá a hörcsögöm, hogy a fogkoptatón koptassa a fogát? Észrevételeim szerint nem nagyon szokta, bár lehet, hogy tévedek, mert ugyebár éjszaka szoktak aktivak lenni.

Figyelt kérdés
Mellékesen ide leirom (bár nem hiszem, hogy számit), hogy maximum 1 honapos.

2016. aug. 16. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Rászoktatni sehogy sem lehet, majd rájön egyszer, hogy jobb az neki. Ha nem működik, érdemes betenni fát, fakérget, esetleg mászókának, játéknak valami fadarabot (két legyet egy csapásra), azokat nagyon szeretik. Nekünk nem jöttek be a különböző fogkoptatók, egyszer kipróbáltuk még a madaraknak szánt csőrkoptatót, az tetszett neki, bát addigra már 5 éves volt (dzsungáriai törpehörcsögünk volt). Bár ilyen fiatalon nem hiszem, hogy fogja a fogát koptatni, szerintem még fogváltás előtt van.
2016. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lizee-Jana ***** válasza:
100%

Szia!

Az én hörcsögjeimnek nem voltak ilyen extra fogkoptatóik. Faházuk, fa alagutjuk meg kókuszdióból otthon készült búvóhelyeik volta, és azt rágcsálták ha kedvük tartotta. Nagyon nem hiszem hogy rá veheted. Adj neki például WCpapír gurigát, azt nagyon szeretik. Ők ösztönösen rágnak, úgyhogy nagyon nem kell aggódni :)

De ha nagyon ráakarod vennj hogyb

2016. aug. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lizee-Jana ***** válasza:
45%

Bocsánat, az előző vagyok csak félrenyomtam.

Szóval ha ráakarod venni, megpróbálhatod például megdörzsölni valami gyümölcsel vagy zöldséggel amit szeret, hátha akkor megy.

De egy hónaposan nem hiszem hogy fontos lenne hogy rágjon.

2016. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Habár szerintem ha túl megnő a foga, akkor előbb utóbb kényszerből fogja azt rágni, hogy ne legyen tul nagy, szoval szinte rá fog kényszerülni. :DD
2016. aug. 16. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam 10 éve vannak dzsungik (külön helyen természetesen). Egy se használta SOHA a fogkoptatókat... Vegyél neki fa felszereléseket, tegyél be WC papír gurigát, ezt rágva kopni fog a foga. Ha sehogy nem kopik, és túl hosszúra nő, állatorvossal kell levágatni a végéből, különben az evésben is akadályozhatja, és fájdalmai lehetnek! Vehetsz neki rágcsálórudakat is (a Versele laga márkát ajánlom), ezektől is kopik a foga, és garantáltan enni fogja: [link]
2016. aug. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! A friss illatos jó minőségű széna a legjobb, érdemes a mézes, cukros, kalciumos fogkoptatókat kerülni, ezek igen károsak lehetnek hisz a por amiből állnak előidézheti a húgykő képződését! A "vadonban" sem esznek ilyenek. Tudom ajánlani azt hogy ha egy darab kérges (nem beteg ) fadarabot adjatok nekik. Erre tökéletes mondjuk az almafa, dió nem.


Remélem segíthettem!

2016. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!