Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a ragadozó és...

Mi a különbség a ragadozó és a rovarevő fogazat között?

Figyelt kérdés
Persze, azt tudom hogy az egyik főként hússal táplálkozik, tehát gerinceseket eszik, míg a másik rovarokat és puhatestűeket, amik gerinctelenek, eddig okés. De mi a fő különbség fogazatban? Köszönöm!

2016. aug. 25. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A rovarevő tűhegyes fogazat míg a ragadozó tarajos zápfogazat. Jeress kepet ha nem naon erted
2016. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]



#1 vagyok


Balról jobbra :

Rovarevő(tűhegyes) , növényevő (redős) , ragadozó (tarajos) , mindenevő (gumós zápfog)

2016. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:

A kérdés gondolom a Rovarevők és a Ragadozók rendjére jellemző fogazatra vonatkozik, mert máshogy nincs rá értelmes válasz. A fogazat elsősorban a rokonsági körtől függ, és nem a konkrét életmódtól.


A rovarevők ősi csoport, egyszerűbb felépítésű fogazattal. Minden foguk nagyjából egyforma, nincsenek elkülönült szerepek és formák. Van, amelyiknek mérgező a harapása.


A ragadozóknak specializált fogai vannak, nagy szemfogak az áldozat megölésére, hegyes metszőfogak a hús tépésére, tarajos zápfogak a falat megrágására.


A Ragadozók rendjébe tartozik - így ragadozó fogakkal rendelkezik - a mindenevő borz és a kizárólag növényevő panda is. Hasonló, bár némileg egyszerűbb fogai vannak a kizárólag rovarevő denevéreknek is, szép nagy vámpíros szemfogakkal.

2016. aug. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. Összesen hány féle fogazat típus van? Én ötöt tudok: növényevő, ragadozó, rovarevő, mindenevő és rágcsáló. Van még valami?
2016. aug. 26. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!