Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet ez?...

Szerintetek jó ötlet ez? Házinyulakkal kapcsolatos.

Figyelt kérdés

Nos a héten fognak születni kisnyulak és ha véletlenül nem gondozza,nem tép ki szőrt,nem szoptassa akkor ez jó ötlet?

Hívunk állatfodrászt lenyír a nyúlról kb 3 maroknyi szőrt és különrakjuk a kicsiket,rájuk a szőrt.És ha szopni akarnak akkor az apummal lefogjuk a anyanyulat és a mama csecsrerakja a kisnyulakat.Így nem fáznak a kisnyulak,szopnak is .Jó ötlet ez?


2010. ápr. 24. 21:09
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Szerintem nem kel tőle félned, hogy nem gondozza a kicsiket, nekem amikor az anyám első ellésnél volt én is féltem, hogy nem fogja őket gondozni, de minden rendben ment. 9 szép kisnyulat felnevelt.

Ha véletlenül mégsem tép rájuk szőrt, akkor semmiképpen se nyírd le a szőrét. Ilyenkor az a teendő, hogy a nyakának az alsó részéről és a mellkasáról tépsz szőrt. Ez nem fog neki fájni, hiszen ilyenkor könnyebben jön neki a szőr, mert ő is onnan tépné.

A szoptatást szerintem nem kell erőltetni, mert ha az anya nem akarja akkor nem fogja hagyni, és igen komoly sérüléseket okozhat nektek a szép kis karmaival.:) A boltokban lehet kapni cumis üveget, vagy egy injeckióstű is megteszi(természetesen a tű nélkül) és tehéntej.

2010. ápr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hello!

Köszi a választ.Pont ma reggelre megszült a nyulam 8 darab lett.5 fekete és 3 fehér :) Igen tépett ki szőrt és ippen megfogtam azt a 5 percet amikor szoptat.Ja és kecsketej is jó mert csak az van nekünk?

Köszi a választ még 1-szer és grat a kisnyulakhoz.

2010. ápr. 25. 07:59
 3/3 anonim ***** válasza:

A nyulak nem sokat törődnek a babáikkal. Naponta csak egyszer, max kétszer mennek be pár percre szoptatni. Nem kell aggódni, csak pár naponta átnézni az almot, nincs-e bent halott fióka. Általában azon sem aggódnak nagyon, ha matat az ember a fészekben, szóval nem kell félni, hogy elhagyja őket. Ami gondot szokott okozni, ha véletlenül magával rántja a babákat a fészekből, amikor szoptatás után kiugrik, és olyankor főleg eleinte könnyen kihűlnek, elpusztulnak. Szóval ezért érdemes pár óránként ránézni, minden OK-e.


A nyúltej amúgy iszonyatosan dús zsírban, és alacsony a szénhidrát-tartalma, szóval a kecsketej és más megoldások nem vezetnek eredményre. Amikor voltak árva nyulaim, főzőtejszínt kevertem el tojással, azt felmelegítettem és adtam nekik fecskendőből, vagy pipettából, de elég macerás dolog. Ne aggódj, nem fog kelleni segítened neki.

2010. ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!