Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok tudnak bosszúsak...

Az állatok tudnak bosszúsak lenni?

Figyelt kérdés
Amikor egy embernek nem sikerül valami, akkor jobb esetben tovább próbálkozik. Ha viszont nem káromkodni, esetleg törni-zúzni kezd mérgében vagy idegességében. Ez megfigyelhető az állatoknál is? Mit tesznek ilyenkor?

2016. okt. 6. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ők csak próbálkoznak és próbálkoznak, és egy idő után feladják és továbbmennek.
2016. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Természetesen az állatoknak is (kiváltképp az intelligensebb állatoknak) vannak érzelmeik, érzéseik. Ha nem is dühkitörés, de ugyanúgy tudnak örülni, szomorkodni, finnyáskodni, sőt még depressziósak is lehetnek.

Gondolj csak bele: adott egy kutya, aki örömében szanaszét szedi a lakást, de a gazdi erőteljes hangvételben rászól, hogy állitsa le magát. Mit tesz a kutya? farok le, lapulás és elhúzódik olyan helyre, ahol nyugton lehet. Ilyenkor megbántottnak érzi magát és szomorú, mert nem tudja, mi rosszat tett.

Úgyhogy igen, tudnak durcásak is lenni, de nem olyan kimutatott düh, mint az embereknél.

2016. okt. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kettes, azért lapul, hogy ezzel próbálja csillapítani a gazda "dühét".
2016. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egyszer összevesztem a kutyámmal, mert a cipőfűzőmet mindig "kikötötte" (a szájával meghúzta). Nem ordítottam és nem is kiabáltam rá, csak mondtam neki, h haragszom rá és leültem a lépcsőre. Erre a kutyám felállt , hátat fordított nekem és leült. Utána az égért se akart velem játszani, hanem ott ült és még a fejét is elfordította. 2 jutalomfalat kellett ahhoz, h kiengeszteljem őt, pedig nem is én hibáztam! Anyám látta az egészet és le kellett ülnie a nevetéstől.

... annyira hiányzik ez a kis "méregzsák" :(

2016. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!