Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá anyukámat,...

Hogyan vegyem rá anyukámat, hogy karácsonyra vegyen nekem egy roborovszki törpehörcsögöt?

Figyelt kérdés

Anyukámnak nem tetszik,hogy nekem hörcsög kell.

1.Szerinte nem való szőrös állat a szobámba

2.Nem takarítanám ki

Bár szerintem ezeket csak úgy mondja...

Kérlek segítsetek,adjatok tanácsokat,mit mondjak neki!

Előre is köszi! :D



2016. nov. 5. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mennyi idös vagy?ha esetleg már suliba ajrsz, és nem jók a jegyeid, akkor mondhatod h kijavitod a jegyeidet pl.

vagy mondd neki sűrűn h hörcsög kell, minden temanal hozd fel.mondd h nem kérsz se karira se szülinapodra ajandekot.

2016. nov. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyébként azzal tisztában vagy, hogy a hörcsögök sajnos nagyon rövid ideig élnek? Lehet a nagy traumától is félt anyukád, hogy dolgoznád fel, ha elveszítenéd a kis kedvencedet.
2016. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Próbáld meg azt mutatni anyukádnak, hogy felelőssêgteljes és érett vagy, tarts rendet a szobádban, segíts a házimunkában neki.

Amugy hány éves vagy?

Nert egy állat nagy felelősség és kötelezettség. Nincs olyan, hogy most nem akarom megetetni, mert lusta vagyok. Ráadásul ha elutaztok mindig kell valakit keresni, aki odafigyel rá.

2016. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a helyzet,hogy nekem már van egy nyulam is.Nagyon nagy ketrece van ezért nem takarítom olyan sokszor mint kéne.De mostantól bebizonyítom hogy nem vagyok lusta!!Egyébként 10 éves vagyok.És lehet hogy tényleg fél anyukám,hogy nem dolgoznám fel.A nyuszimat is nagyon szeretem,ezis nehéz lesz..
2016. nov. 5. 17:00
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként mindig van aki figyel a háziállatokra.A szomszédunkkal nagyon jóban vagyunk,ő szokott rájuk figyelni.
2016. nov. 5. 17:01
 6/12 anonim ***** válasza:

"Az a helyzet,hogy nekem már van egy nyulam is.Nagyon nagy ketrece van ezért nem takarítom olyan sokszor mint kéne"


Így már más a gyerek fekvése!

Az a nagy büdös krumplistészta, hogy te már eljátszottad anyukád azzal, hogy a nyuszidat nem gondozod megfelelően (akit minden meggyőződése ellenére a kedvedért mégis beengedett a házba). Innentől kezdve tök mindegy, mit mondasz, mennyit sírsz vagy vered a s.ggedet a földhöz, úgysem kapsz újabb kisállatot, mert a tettek hangosabban beszélnek, mint a szavak.

Azt tudod csinálni, hogy összeszedet magad, elkezded aktívan takarítani a nyuszid ketrecét, megfelelően foglalkozni a nyusziddal (felőlem akár klikkerezhettek is: https://www.youtube.com/watch?v=dob3AinXArA), magyarul bebizonyítod az anyudnak, hogy se hülye se felelőtlen nem vagy.


A rossz hír az, hogy ahhoz, hogy az anyukád ezt tényleg el is higgye, hosszú időre van szükség, tehát ebből idén nem lesz höri.

A jó hír az, hogy még lehet, mondjuk jövő karácsonyra. Idén meg kérjél inkább rágcsálókról szóló szakkönyvet, hogy lássa, hogy igyekszel jobb gazdija lenni a nyuszidnak és alaposan felkészülsz a hörcsögre ;)

2016. nov. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi igazából ezt nem értem:Kit engedtek be a házba??És egyébként ma is ki akartam meg már ezelött is takarítani de nagyon esös idö volt.
2016. nov. 6. 15:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Jaj nee... Kifogások. Amit meg KELL csinálni,azt meg KELL.

A dolgozatra készülés se úgy megy,hogy most túl meleg/hideg van a tanuláshoz...

Esik az eső? Itt is,még is képes vagyok 2 órán keresztül intenzíven futni,hogy lefárasszam a kutyám. Ez nem így megy. A helyedben elgondolkoznék kell-e az a hörcsög. Az anyukádnak pedig igaza van.


Hogy írják valami hasznosat is:

Kezdj el végre jó gazdája lenni a nyúlnak:

A helyét rentszeresen takarísd,te adj neki szénát és te adj neki inni. Engedd ki (jó ez már időjárás függő) egy órácskára,hadd élvezze a szabadon létet.

Nézz utána a hörcsög tartásnak:

Kezdj el utánaolvasni,hogy a kereskedésben kínozzák az állatot,így messze el kell kerülni. Olvass arról,hogy a Versele-Laga magkeverék alegideálisabb,és Lépj be a Hörcsög imádók :) Facebookos csoportba (ha van Facebook profilod)

2016. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De én minden mást megcsináltam,amit mondtál,csak a takarítás okozott gondot de mondtam mostantól ki fogom takarítani rendszeresen.És ki is szoktam engedni 1órát és magkeveréket is adok neki.
2016. nov. 7. 19:02
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja és nincs facebook-om és mióta hörcsögöt kértem,azóta minden nap ha megcsináltam a házit,olvasok a hörcsögről is.
2016. nov. 7. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!