Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem bántja a macskát?

Miért nem bántja a macskát?

Figyelt kérdés
15 éves kutyusom nem bántja a pár hónapja hozzánk került kb fél éves macskánkat.Persze ez lehet azért van mivel már nem olyan jól lát a kutyám a macska beszokott hozzá menni a kutya kennel rácsa alatt mivel annyira szereti a gyomrát,hogy a kutya kajáját is bemegy megenni a kutyám kijön az házából meglátja,hogy eszi a kajáját nem bántja a macskát csak áll mellette.Nem szerette eddig a macskákat.Nem értem,hogy most miért nem bántja persze örülök neki,hogy nem bántja csak nem értem,hogy miért ilyen nyugodt a kutyám.Normális a viselkedése ez mitől alakulhatott ki nála,hogy szinte barátok?

2016. nov. 25. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Jobban örülnél ha szétszedné?? -.-"

Most komolyan? Valószínűleg nem szocializáltad a kutyádat és azért nem tudod hogy ez a NORMÁLIS viselkedés... Szóval nagy szerencse hogy a kutya jól fogadta a macskát...

2016. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat kérnék ha lehet.
2016. nov. 25. 16:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem örülnék persze,hogyha bántaná de a kutyám eddig nem fogadta jól a véletlenül az udvarunkra tévedő macskánkat megakarta őket támadni tehát igenis ezért lepődtem meg a viselkedésén mivel szokatlanak tartottam.
2016. nov. 25. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Különbséget tud tenni az idegen és a portához tartozó macskuszok között (persze most nem egy vérszomjas kutyáról beszélek). Amikor hazaviszel egy kölyök macskát, akkor általában megmutatod a kutyának többször is. Utána tudni fogja, hogy az haver. Inkább a macskák szoktak később megbarátkozni a kutyával.


Nekünk is ilyen volt többször is. Az tetszett a legjobban, amikor már ilyen hidegebb idők jártak, a németjuhász összegömbölyödve aludt a kismacs meg felmászott rá és szépen ágyikónak használta.


Viszont, ha idegen macska téved az udvarra, akkor marha jó gyorsulással kell rendelkeznie.

2016. nov. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Valószínűleg azért, mert tudja, hogy nem idegen, hanem hozzátok tartozik, családtag. Az állatok nem hülyék teljesen.

Vagy az is közrejátszhat még, hogy a macska nem fél tőle, és ezt a kutya érzi.

2016. nov. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!