Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A csimpánzok vadállatoknak...

A csimpánzok vadállatoknak számítanak?

Figyelt kérdés
Azért érdekel a dolog, mert elvileg a vadonban élnek és tele vannak vele az állatkertek, de nem olyan ritka dolog, hogy valakinek otthon van csimpánza. Lehet csak úgy otthon tartani csimpánzt, mint egy macskát vagy kutyát?

2016. nov. 26. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Nem

2016. nov. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért, olyan sok embert ismersz akinek lenne otthon?

Engedély kell hozzá, amihez elég sok dolognak kell teljesülnie. Itt megtalálsz mindent: [link]

2016. nov. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A csimpánz elég veszélyes. Egymással harcolnak, különösen kegyetlenül elbánnak egymással. Serdülő korban az emberre is veszélyessé válik, vannak képek, történetek leszakított arcú emberekről, akikkel csimpánz bánt el. Nem a Charlie a majom c. kedves, okos kis csimpánzra kell gondolni.
2016. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
közvetlen ismerősöm nincs, de egyébként igen. Nem ritka, hogy valaki tart otthon.
2016. nov. 26. 23:57
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem, szerencsére nem lehet tartani. Engedélyköteles, és veszélyes állatnak minősül. Attól hogy Charlie cukinak tűnt a tévében, még vadállatról van szó ami elvileg háromszor erősebb az embernél.

2016. nov. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

De, szerintem ritka, nem is hallottam még senkiről, aki csimpánzt tartott volna (persze sok mindenről nem hallottam még, ez nem jelent semmit).

Elég vad ötletnek tartom, egyrészt mert tényleg veszélyes lehet, másrészt csapatban élő vadállat, nem házikedvencnek való. Ha úgy alakul, hogy elárvul s elüldözi a csapat vagy tudomisén s egy profi gondozó, aki ért még a csimpánzok nyelvén is, befogadja és barátokként élnek, azt még akár el is tudom képzelni, de hogy "hopp, nekem csimpánzom lesz"... Az ilyen emberektől mentsen meg mindenkit az ég, főleg egy ilyen viszonylag értelmes állatot (igazán intelligensnek az embert sem tartom, ezért írtam így).

2016. nov. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De én nem is abból indultam ki :D Hanem hogy ahhoz képest, hogy nem kutyáról van szó rengetegen tartanak otthon.
2016. nov. 27. 00:01
 8/15 A kérdező kommentje:
Az hogy veszélyes az relatív szerintem. És nem feltétlenül arra gondolok hogy hogyan tartják. Engem például az állatok többsége nem szeret, de a szomszédunkat meg olyan szinten szeretik az állatok, hogy még a vadabbak is odamennek hozzá.
2016. nov. 27. 00:11
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon erős és kiszámíthatatlan. Egy csimpánz mellett soha nem érezheti magát biztonságba senki. Vadállat marad akkor is, ha ember neveli kiskora óta.
2016. nov. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a relatív jelen esetben az jelenti, hogy simán képes emberölésre.
2016. nov. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!