Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A krokodil az mi? Egy madár?

A krokodil az mi? Egy madár?

Figyelt kérdés

Vagy tán dinoszaurusz, esetleg hüllő? A delfinek nem halak, ezt tudjuk. És a krokodilok azok hüllők (elvileg). De négy üregű szívük van (addig a hüllőknek három üregű), vigyáz a fészkére és vigyáz az utódaira (ez a többi hüllőre nem igaz, de a madarakra az) és intelligensebb is a "hüllőknél", de sokkal. Zúzája is van (Akár a madárkáknak). Viszont tudja irányítani a vérének a folyásának irányát is.

Igaz, hogy a krokodil hüllőnek néz ki, de szerintem nem az.

Szerintetek?



2016. nov. 28. 18:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%
10. Pedig van értelme a kérdésnek, mivel rávilágít az elavult rendszertanra, ami a hüllőket és a madarakat külön kezeli.
2017. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Ez a kérdés valami vicc, ugye? Egyébként a krokodil szerintem egy páratlanujjú patás...

Nem látod, hogy nem tollai, hanem pikkelyei vannak? :'D Nem látod, hogy micsoda fogai vannak? Egy madárnak általában nincsenek fogai.

Egyébként attól hogy vigyáz a tojásaira és négyüregű szíve van, még lehet hüllő nem? Vannak kivételek...

Egyébként dinoszaurusz biztos nem lehet... nem tudom hogy honnan vetted azt, hogy a krokodil egy madár... ja és nem sértésből, de kérlek, ne legyél biológus xD

2017. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A Linné féle rendszertan valóban nagyon elavult. A maga idejében megállta a helyét, csak az a gond hogy ma is ezt tanítják.

A krokodilokat tényleg nem lehet egy kalap alá venni a hüllőkkel, akárcsak a többi archosauriát(dinoszauruszok, pteroszauruszok, stb...) sem. A madarak pedig NEM egy különálló osztály(bár pl a wikipédia is ezt állítja ) hanem a dinoszauruszok egyik ága amely túlélte a nagy kihalást.

Talán úgy kéne újraalkotni a rendszertanjukat hogy, lenne az osztály: archosauria(akár valami más névvel) és ezen belül lennének alosztályok pl: dinoszauruszok, pteroszauruszok, krokodilok, ésatöbbi... Vagy a hidegvérűek és a melegvérűek alkotnának egy-egy alosztályt. Nem tudom melyik verzió lenne a helytállóbb.

2017. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

a metabolizmus nem változtat a tényen hogy hüllő a madarak is azok mivel diapsidák

az emlősök pedig synapsidák, nem hüllők

2017. dec. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!